Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przetarg na rozbudowę ul. Budowlanych ogłoszony

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Rusza kolejna ważna inwestycja drogowa w Gdańsku - ogłoszony został przetarg na rozbudowę ul. Budowlanych.  Będzie ona realizowana na odcinku od przystanku PKM do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Prace mają potrwać około 13 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

 - Mieszkańcy Matarni, a także położonych po sąsiedzku Kokoszek, czekają na przebudowę ul. Budowlanych, jest to niewątpliwie ważna inwestycja i jej realizację rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na to zadanie – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – To kolejna inwestycja w naszym mieście dofinansowana z funduszy unijnych. To jedna z inwestycji zamykających perspektywę unijną 2014-2020, więc teraz z niecierpliwością oczekujemy na kolejne fundusze. 

Ulica Budowlanych zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Nowatorów do przystanku PKM Matarnia. Droga będzie poszerzona na fragmencie liczącym ok. 1,5 km. Po zakończeniu budowy w kierunku przystanku PKM, kierowcy będą poruszać się po jednym pasie, natomiast w kierunku Nowatorów wybudowane zostaną dwa pasy jezdni. Powstanie także nowy chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego.

Dodatkowo ulica zyska nowe oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz kanalizację deszczową. Przebudowane zostaną sieci podziemne, m.in. gazowa, ciepłownicza i energetyczna. Prace mają potrwać ok. 13 miesięcy. Otwarcie ofert zaplanowano na koniec czerwca.

Zadanie będzie realizowane w ramach projektu pn. „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W ramach tego programu wybudowano w tym roku m.in. fragment drogi rowerowej od ul. Hucisko do Forum Gdańsk.

Budowlanych