Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przetarg na modernizację fragmentu al. Grunwaldzkiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na remont odcinka al. Grunwaldzkiej, od ul. Kołobrzeskiej do wysokości skrzyżowania z ul. Derdowskiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Sopotu.

 Rusza przetarg na modernizację kolejnego odcinka al. Grunwaldzkiej. W planach jest remont odcinka liczącego ok. 650 metrów od skrzyżowania z ul. Kołobrzeską do wysokości ul. Derdowskiego. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Sopotu.

W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie remontu nawierzchni jezdni, zjazdów, zatok postojowych oraz wpustów kanalizacji deszczowej. Roboty mają potrwać 13 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest na połowę maja.

W 2020 roku DRMG nadzorowało modernizację al. Grunwaldzkiej na odcinku od nr 305 PKM/Abrahama do nr 345 (jezdnia w kierunku Sopotu).  Ponadto w 2020 r. mieszkańcy Gdańska zyskali nową infrastrukturę rowerową. Wzdłuż alei  powstała trasa rowerowa na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich oraz droga na odcinku od. ul. Bitwy Oliwskiej do ul. Pomorskiej.

Grunwaldzka 1