Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wodnika zostanie rozbudowany

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu dotyczącego rozbudowy ZSO nr 2 przy ul. Wodnika w Osowej. Roboty mają potrwać rok.

Szkoła przy ul. Wodnika zostanie rozbudowana o kolejny budynek, który będzie przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej. Jednokondygnacyjny obiekt będzie wykonany z prefabrykowanych elementów i pomieści 16 sal lekcyjnych.

W budynku znajdować się będzie także aula, świetlica, sala korekcyjna oraz  jadalnia z kuchnią cateringową. Ponadto jednym z zadań będzie wykonanie niezbędnych przyłączy i instalacji zewnętrznych zasilających obiekt w media. Przy szkole powstaną również nowe miejsca postojowe dla samochodów i stojaki rowerowe.

Ważnym elementem zadania będzie zagospodarowanie terenu. Powstaną  place rekreacyjne z ogrodem szkolnym, ścieżką sensoryczną i zieloną klasą. Teren zostanie także oświetlony.

Otwarcie ofert planowane jest na 4 kwietnia. Roboty budowlane mają potrwać 12 miesięcy, następnie rozpoczną się odbiory oraz czynności administracyjne umożliwiające użytkowanie szkoły. 

szkola dron v01 0181 00480