Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Otwarcie kompleksu palmiarni w Parku Oliwskim

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Jakie gatunki egzotycznych roślin znajdują się w nowej rotundzie i oranżerii? Co jeszcze oferuje przebudowana palmiarnia? Jakie są dalsze plany zagospodarowania terenu wokół niej? O tym wszystkim opowiemy podczas otwarcia.

W inauguracji uczestniczyć będą Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Alan Aleksandrowicz zastępca prezydenta ds. inwestycji, Michał Szymański, zastępca dyrektora Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni ds. przestrzeni publicznej, Karol Kalinowski, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Obiekt od soboty 19 marca od godz. 12.00 będzie dostępny do zwiedzania. Po kompleksie, 15-osobowe grupy, oprowadzać będą pracownicy Działu Zieleni GZDiZ.

Rotunda i oranżeria będą czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Poniedziałki będą dniami gospodarczymi. W pierwszych miesiącach funkcjonowania wejście do obiektów będzie bezpłatne.

 

nowa palmiarnia 6 2048