Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Czas na rewitalizację Biskupiej Górki – rusza przetarg na przebudowę czterech ulic

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Ulice Salwator, Na Stoku, Biskupia i Zaroślak przejdą metamorfozę w ramach Programu Rewitalizacji. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania. Prace mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

W najbliższych miesiącach kolejne ulice w Gdańsku zostaną przebudowane w ramach Programu Rewitalizacji.

- Przetarg na przebudowę ul. Biskupiej, Na Stoku, Salwator i Zaroślak zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Oprócz nawierzchni z kostki we wspomnianych miejscach pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki – mówi Karol Kalinowski, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Ważnym elementem zadania będzie również przebudowa sieci podziemnych, m.in. sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a także wykonanie kanalizacji deszczowej. Ponadto przebudowana zostanie sieć gazowa. Nie zabraknie także nasadzeń roślinności.

Roboty drogowe mają potrwać ok. 11 miesięcy od daty podpisania umowy, po czym planowane jest przeprowadzenie odbiorów i wszystkich czynności administracyjnych umożliwiających użytkowanie drogi.

Przebudowa ulic na Dolnym Mieście

W ostatnim czasie ogłoszono także przetarg na przebudowę czterech ulic na Dolnym Mieście. Metamorfozę przejdą ulice Reduta Dzik, Królikarnia, Chłodna i Sempołowskiej. W trakcie trwania robót, które mają potrwać 15 miesięcy od daty podpisania umowy, na poszczególnych ulicach ułożona zostanie kamienna kostka, wykonane zostaną chodniki i oświetlenie. Otwarcie ofert planowane jest 24 marca.

Program Rewitalizacji współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020. Objęte są nim cztery podobszary rewitalizacji: Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto ze Starym Przedmieściem, Orunia oraz Biskupia Górka ze Starym Chełmem. Koordynatorem Programu Rewitalizacji jest Biuro Rozwoju Gdańska. Poszczególne zadania w ramach programu oprócz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska realizują także Gdańskie Nieruchomości, wspólnoty mieszkaniowe oraz organizacje pozarządowe.

Na Stoku 1