Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Podpisano umowę na remont fragmentu al. Hallera

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Kolejny odcinek al. Hallera zostanie wyremontowany. 23 lutego podpisano umowę na modernizację jezdni w kierunku Węzła Kliniczna, od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej.

Kolejny fragment al. Hallera zostanie wyremontowany w najbliższych miesiącach. Zadanie obejmuje  modernizację alei na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej, z wyłączeniem fragmentu, który został wyremontowany w ostatnich latach.

- W ramach zadania ułożona zostanie nowa nawierzchnia na ok. 800-metrowym odcinku al. Hallera – wyjaśnia Karol Kalinowski, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Prace drogowe potrwają do końca sierpnia 2022 r., po czym planowane jest przeprowadzenie odbiorów i wszystkich czynności administracyjnych umożliwiających użytkowanie drogi.

Umowę podpisano z firmą Colas Polska Sp. z o.o. Koszt prac wyniesie ponad 2,9 mln złotych. W najbliższym czasie Wykonawca będzie organizował zaplecze budowy i opracowywał projekt tymczasowej organizacji ruchu.

W 2020 roku al. Hallera przeszła modernizację na podobnym odcinku - w kierunku Brzeźna. W 2021 r. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni nadzorował remont nawierzchni al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej i fragmentu al. Hallera (jezdnia w kierunku Brzeźna) od ul. Grudziądzkiej do ul. Chrobrego. 

Hallera