Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przetarg na budowę ronda u zbiegu ulic Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Na tę informację czekało wielu mieszkańców Gdańska. W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na budowę ronda u zbiegu ulic Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej.

Sytuacja na skrzyżowaniu ulic Starogardzkiej, Czerskiej i Niepołomickiej ma ulec poprawie po zakończeniu budowy ronda, które usprawni ruch w tym miejscu. Nowe rondo ułatwi poruszanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. Budowa ronda oznaczać będzie nie tylko budowę nowego układu drogowego dla pieszych, rowerzystów i kierowców. W zakresie zadania jest również budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego.

Inwestycja będzie połączona z przebudową ok. 250-metrowego fragmentu  ul. Starogardzkiej od planowanego ronda do granic Gdańska. Na tym odcinku przebudowany zostanie również wodociąg.

Przetarg na realizację zadania ogłoszony zostanie w najbliższych dniach. Zadanie będzie koordynowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska i spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Wykonawców zainteresowanych budową poznamy 11 marca. Prace mają potrwać 11 miesięcy od daty podpisania umowy. Po zakończeniu robót Wykonawca będzie musiał uzyskać wymagane pozwolenia administracyjne, których pozyskanie może potrwać ok. 2,5 miesiąca.

Warto wspomnieć, że w pobliżu planowanego ronda trwa realizacja innej ważnej inwestycji – budowa drogi łączącej ul. Łuczniczą z ul. Niepołomicką. Koniec robót zaplanowano w sierpniu 2022r.

Skrzyzowanie Czerska Niepolomicka Starogardzka