Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Podpisano umowę na przebudowę mostu na ul. Niegowskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Sześć miesięcy potrwa przebudowa mostu na ul. Niegowskiej. Właśnie podpisano umowę na realizację tego zadania, którego koszt wyniesie niecałe 2 mln złotych.

W ramach inwestycji przewidziano przebudowę ustroju nośnego obiektu oraz barierek wraz z wykonaniem nowej izolacji, wymianą dylatacji i konserwacją istniejących łożysk mostu. Ponadto przebudowany zostanie fragment jezdni i chodnika.

Wykonawcą prac jest Firma Budowlano – Drogowa MTM SA. Koszt  inwestycji to około 2 mln złotych. W najbliższym czasie Wykonawca będzie organizował zaplecze budowy i opracowywał projekt tymczasowej organizacji ruchu.

Koniec robót przewidziano w sierpniu 2022r., po czym planowane jest przeprowadzenie odbiorów i wszystkich czynności administracyjnych umożliwiających użytkowanie mostu.

Gdańskie mosty w nowej odsłonie

W październiku podpisano umowę na opracowanie projektu przebudowy Mostu Siennickiego z firmą TRAB. MOSTY Projektowanie. Nadzory. Zbigniew Bartnikowski. Koszt opracowania to ponad 258 tys. złotych. Prace projektowe potrwają 12 miesięcy.  Pod koniec ubiegłego roku podpisano również umowę z konsorcjum firm, którego liderem jest firma OptemConsult Sp. z o.o. na  dokumentację projektową mostu na ul. Osiedle i ul. Opłotki. Koszt opracowania wyniesie ponad 141 tys. złotych.

Planowana jest także przebudowa mostu w ciągu ul. Litewskiej. Umowa na projekt została podpisana w drugiej połowie września z Zakładem Usług Mostowych WIK Sp. z o.o. i opiewa na niecałe 235 tys. złotych. Projekt ma być gotowy we wrześniu 2022 r. Zakład Usług Mostowych opracuje także projekt przebudowy mostu na ul. Zawodników. Koszt projektu to niecałe 199 tys. złotych. Dokumentacja będzie gotowa w październiku 2022 r.

4 listopada podpisano umowę na firmą Europrojekt Gdańsk S.A, która przygotuje dokumentację dla przebudowy mostu w ul. Tarcice. Koszt opracowania wyniesie niecałe 244 tys. złotych. Wszystkie wspomniane zadania są elementami programu „Modernizacja drogowych obiektów inżynieryjnych w Gdańsku”.

Most Niegowska