Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zmienia się dla Was

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W listopadzie 2021 roku za sterami DRMG stanął Karol Kalinowski. Zapowiadał wówczas, że chce pracować w modelu zapewniającym efektywność projektów oraz dobrą współpracę wszystkich interesariuszy. Aby osiągnąć ten cel konieczna jest zmiana struktury, która usprawni nasze działania.      

DRMG odpowiada za proces przygotowania i realizacji powierzonych przez Miasto Gdańsk inwestycji. Zarówno zakres, jak i budżet zadań jest szczegółowo określony i wskazany przez miasto. Proces inwestycyjny przebiega kompleksowo - od pozyskania dokumentacji projektowej, uzyskania pozwoleń koniecznych do rozpoczęcia prac, realizacji robót, do przekazania inwestycji użytkownikowi.

Chcemy podnieść jakość naszych działań, dlatego po zmianie struktury, każda inwestycja  będzie miała swój zespół opiekunów z poszczególnych obszarów. Nad działaniem zespołu czuwać będzie Kierownik Projektu, który odpowiadać będzie za cały projekt - od momentu jego planowania, aż do odbioru końcowego. Pieczę nad wszystkim będzie miał Dyrektor Naczelny – Karol Kalinowski i jego nowi zastępcy Katarzyna Jaskuła, Anna Mańkowska i Wiesław Galikowski.

 

grupa DRMG

Fot.od lewej Wiesław Galikowski, Katarzyna Jaskuła, Karol Kalinowski i Anna Mańkowska

Nowi Zastępcy Dyrektora od 1 lutego

 

Pionem zadań liniowych zarządzać będzie Katarzyna Jaskuła, która jest absolwentką Politechniki Gdańskiej wydziałów Budownictwa Lądowego (obecnie WILiŚ) oraz Zarządzania i Ekonomii. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie Zagospodarowania Przestrzennego oraz Zarządzania Projektami Budowlanymi (Politechnika Gdańska). Od 11 lat pracuje dla Gminy Miasta Gdańsk. Doświadczenie związane z przygotowaniem i realizacją przedsięwzięć budowlanych zdobywała w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni oraz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Współuczestniczyła przy realizacji największych inwestycji gminnych, takich jak: kładka na Wyspę Ołowiankę, Wiadukt Biskupia Górka. Mówi o sobie, że jest konsekwentna w działaniu i nie akceptuje ignorancji. Prywatnie miłośniczka filmu, fotografii, architektury i gotowania.

Katarzyna Jaskuła zastąpi Ewę Zielińską, pełniącą tę funkcję od marca 2015 roku,  W czasie  kadencji dyrektor Zielińskiej,  zrealizowano m.in. linię tramwajową Al. Adamowicza, przebudowę linii tramwajowej Stogi, Wiadukt Biskupia Górka, zmodernizowano Trakt św. Wojciecha, Al. Grunwaldzką realizowany był programy chodnikowy oraz Jaśniejszy Gdańsk.    

Pionem zadań kubaturowych kierować będzie Anna Mańskowska, absolwentka Politechniki Gdańskiej Wydziału Chemicznego oraz podyplomowych studiów MBA w specjalności Zarządzanie Strategiczne Programami i Projektami na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Doświadczenie w kierowaniu zespołem, prowadzeniu działań w środowisku projektowym a także działaniach promocyjnych, edukacyjnych i informacyjnych, zdobywała m. in. w Zakładzie Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku oraz w Grupie Energa, gdzie była współodpowiedzialna za wdrożenie strategii zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu oraz przygotowywanie raportów społecznych dla grupy kapitałowej. W Gdańskiej Infrastrukturze Społecznej pełniła funkcję Dyrektora ds. inwestycyjno– technicznych sprawując nadzór nad realizacją projektów inwestycyjnych. Lubi aktywny wypoczynek, podróże poznawanie nowych ludzi i kultur.

Anna Mańkowska zastąpi Jarosława Kińczyka, pełniącego obowiązki Dyrektora od marca 2015 roku. Ważniejsze realizacje kubaturowe zrealizowane za jego kadencji to szkoła przy ul. Lawendowe Wzgórze, Metropolitalna szkoła podstawowa w Kowalach, przedszkola modułowe przy ul. Jabłoniowej, Kolorowej, Dąbka, Damroki, żłobki przy ul. Kolorowej, Olsztyńskiej, Wilanowskiej, nowe baseny m.im. Stryjewskiego, Smoleńskiej. W zakresie zadań były także modernizacje obiektów oświatowych oraz  program termomodernizacji czy Gdańsk Miastem Zawodowców.   

Za budżet i planowanie odpowiadać będzie Wiesław Galikowski, absolwent Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, ekonomista.  Od 10 lat związany z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska, odpowiedzialny za kształtowanie i realizację strategii finansowej i budżetu. Wcześniej pełnił funkcje menedżerskie w branży energetycznej i instalacyjnej. Nastawiony na ciągły rozwój organizacji, lubi wyzwania. Jest entuzjastą nowych metod zarządzania projektami inwestycyjnymi. Prywatnie szczęśliwy ojciec dwójki dzieci, a z zamiłowania miłośnik Kaszub, który każdą wolną chwilę spędza na swoim ulubionym siedlisku.

Wiesław Galikowski od lipca 2016 r. pełnił funkcję z-cy dyrektora ds. planowania i budżetu. Funkcję tę będzie pełnił również po zmianie struktury organizacyjnej DRMG, która jest obecnie na etapie przygotowania.    

Pierwsze efekty zmian struktury za kilkanaście miesięcy

Na efekty zmiany struktury trzeba będzie poczekać, gdyż realizacja projektów budowlanych to wymagające i długotrwałe zadanie dla wszystkich stron procesu inwestycyjnego. Do osiągnięcia sukcesu w tym zakresie konieczne jest spełnienie wielu czynników, od przygotowania  dokumentacji, uzyskania uzgodnień, wyłonienia wykonawcy, przy jednoczesnym spełnieniu przepisów. Właściwa koordynacja wszystkich etapów jest sukcesem do terminowego zakończenia inwestycji, której jakość spełnia oczekiwania mieszkańców. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie projektu i właściwa jego koordynacja na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Przy wypracowaniu i dochowaniu należytych starań, prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu jest bardzo dużo.