Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przetarg na przebudowę ul. Ogarnej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

We wtorek, 25 stycznia zostanie ogłoszony przetarg dotyczący przebudowy ul. Ogarnej. Prace mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

- Śródmieście i Główne Miasto to historyczny i najbardziej reprezentacyjny obszar Gdańska. Konsekwentnie remontujemy drogi i chodniki w tych okolicach z myślą mieszkańcach i turystach. Chcemy tworzyć miasto przyjazne pieszym, zarówno tym poruszającym się o własnych siłach, jak również osobom z ograniczeniami ruchowymi. Budując zarówno nowe przejścia naziemne, czy dbając także o wymianę nawierzchni, tak jak w przypadku Długiego Targu czy Węglarskiej, przywracamy Śródmieście pieszym. Szykujemy się również do kolejnych remontów – podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

- Ulica Ogarna zostanie przebudowana od Krowiej Bramy do ul. Garbary, a jej układ będzie nawiązywał do historycznego przebiegu. Ponadto na ul. Ogarnej pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki – mówi Karol Kalinowski,  dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Jezdnia będzie pokryta starobrukiem, natomiast chodniki płytką betonową. Droga zyska odwodnienie, przebudowane zostaną sieci podziemne, w tym sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa.  Prace mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Jeśli procedura przetargowa przebiegać będzie bez zakłóceń, umowa zostanie podpisana na przełomie I i II kwartału 2022 r. Otwarcie ofert planowane jest w połowie lutego. Zadanie będzie koordynowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska i spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Przebudowa ul. Ogarnej zostanie zrealizowana w ramach programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”. Program objął także m.in. prace na ul. Pańskiej, ul. Węglarskiej, które są obecnie realizowane.

Ogarna 2