Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Latem 2022 wygodniej dostaniemy się w okolice Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

14 grudnia podpisano umowę na budowę przejścia naziemnego w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu  Medycznego.  Dzięki inwestycji osoby z ograniczoną mobilnością będą mogły łatwiej i bezpieczniej dostać się w okolice placówek medycznych. Prace zakończą się w sierpniu 2022 r.

Umowę na realizację zadania podpisano z firmą WPRD GRAVEL" Sp. z o.o. Koszt budowy przejścia wyniesie ok. 3,2 mln złotych. Zadanie przewiduje budowę przejścia naziemnego i przejazdu dla rowerów z sygnalizacją świetlną przez al. Zwycięstwa i Trakt Konny, w pobliżu przystanku tramwajowego „Uniwersytet Medyczny”.  Inwestycja wiązała się będzie także z przebudową peronów tramwajowych, chodnika i trakcji tramwajowej. Nowe przejście zostanie także oświetlone, a w jego pobliżu zostanie nasadzony nowy trawnik.

Gdańsk miastem przyjaznym pieszym

Wzrastająca świadomość ekologiczna, ale także trwająca sytuacja pandemiczna spowodowały, że wymagania wobec dostępności i jakości przestrzeni dla pieszych wzrosły. Znaczenie i rola ruchu pieszego ma odzwierciedlenie w dokumentach strategicznych rozwoju Gdańska - Strategia Rozwoju Gdańska 2030 Plus, Program Operacyjny Mobilność i Transport. Bezpieczne ciągi piesze, chodniki o parametrach zapewniających optymalny poziom komfortu, dojścia wyznaczone po możliwie najkrótszej trasie i w otoczeniu zachęcającym do podróży pieszej, mają zasadnicze znaczenie dla tworzenia zrównoważonej mobilności miejskiej. Są jednym z głównych wyznaczników jakości przestrzeni publicznej i jakości życia nas wszystkich.

Obecnie trwa budowa przejścia dla pieszych przy Bramie Wyżynnej, która jest połączona z remontem nawierzchni fragmentu Wałów Jagiellońskich. W ubiegłych latach powstały także dwa przejścia naziemne przez ul. Podwale Przedmiejskie.