Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Remont zabytkowego przedszkola przy ul. Nowiny

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Piękny budynek Przedszkola nr 9 przy ul. Nowiny znajdujący się w Parku Oruńskim  przejdzie remont.  Właśnie podpisano umowę na prace budowlane, które potrwają pół roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 1,2 mln złotych.

Gdańsk inwestuje w kolejny zabytkowy obiekt na mapie miasta. Przez najbliższych 6 miesięcy trwać będzie remont budynku Przedszkola nr 9 przy ul. Nowiny. Prace obejmą odświeżenie tynków i naprawę spękań na elewacji.  Ponadto przebudowany zostanie taras i schody do głównego wejścia budynku.  W zakresie zadania znalazło się także wykonanie odwodnienia budynku, wykonanie nowej izolacji czy wymiana okien.

Wykonawcą inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe HADM PLUS Hanna Gramatowska, które otrzyma za zrealizowanie zadania 1,2 mln złotych. Umowa w tej sprawie została podpisana 13 grudnia. Prace potrwają 6 miesięcy.

Budynek Przedszkola nr 9 jest elementem zabytkowego kompleksu Parku Oruńskiego, który został zrewaloryzowany w ostatnich latach. W 2017 roku zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem terenu, dzięki którym park zyskał dodatkową funkcję rekreacyjną, nawiązująca do historycznego układu funkcjonującego w tym miejscu w okresie międzywojennym.

Inne zabytkowe obiekty

Przedszkole nr 9 nie jest jedyną zabytkową  placówką, którą w najbliższych miesiącach zostanie odnowiona. Jednym z budynków, które przechodzą obecnie termomodernizację z zachowaniem historycznej elewacji jest budynek ZSO nr 6 przy ul. Głębokiej. Koszt tej inwestycji to 5,9 mln złotych. Inwestycja zakończy się w grudniu 2022 r.

Rozpoczęły się także prace związane z termomodernizacją budynku Przedszkola nr 4 przy ul. Do Studzienki. Umowę na realizację zadania podpisano z firmą PHU LABAR. Koszt prac to niecałe 3 mln złotych. Prace zakończą się w listopadzie 2022 r.

Ponadto trwają prace związane z przebudową budynku Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy al. Legionów w ramach programu "Gdańsk Miastem Zawodowców – rozwój infrastruktury szkół zawodowych: budowa, rozbudowa, przebudowa oraz wyposażenie obiektów szkół zawodowych w Gdańsku”. W przypadku tej budowy prace zakończą się w lutym 2022 r.

Przedszkole Nowiny