Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Most na ul. Niegowskiej zostanie wyremontowany

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W środę, 17 listopada ogłoszono przetarg dotyczący remontu mostu na ul. Niegowskiej. Prace mają potrwać 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przedmiotem zamówienia jest remont istniejącego mostu nad rzeką Radunia wraz z fragmentem drogi i chodnika. W ramach inwestycji przewidziano przebudowę ustroju nośnego obiektu oraz barierek wraz z wykonaniem nowej izolacji, wymianą dylatacji i konserwacją istniejących łożysk mostu. Prace potrwają 6 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert przewidziano na 3 grudnia.

Gdańskie mosty w nowej odsłonie

W październiku podpisano umowę na opracowanie projektu przebudowy Mostu Siennickiego z firmą TRAB. MOSTY Projektowanie. Nadzory. Zbigniew Bartnikowski. Koszt opracowania to ponad 258 tys. złotych. Prace projektowe potrwają 12 miesięcy. W ubiegłym miesiącu poznaliśmy również oferty w przetargu na dokumentację projektową mostu na ul. Osiedle i ul. Opłotki. Obecnie przygotowywana jest umowa z konsorcjum firm, którego liderem jest firma OptemConsult Sp. z o.o. Koszt opracowania wyniesie ponad 141 tys. złotych.

Planowana jest także przebudowa mostu w ciągu ul. Litewskiej. Umowa na projekt została podpisana w drugiej połowie września z Zakładem Usług Mostowych WIK Sp. z o.o. i opiewa na niecałe 235 tys. złotych. Projekt ma być gotowy we wrześniu 2022 r. Zakład Usług Mostowych opracuje także projekt przebudowy mostu na ul. Zawodników. Koszt projektu to niecałe 199 tys. złotych. Dokumentacja będzie gotowa w październiku 2022 r.

4 listopada podpisano umowę na firmą Europrojekt Gdańsk S.A, która przygotuje dokumentację dla przebudowy mostu w ul. Tarcice. Koszt opracowania wyniesie niecałe 244 tys. złotych. Trwają także przygotowania do ogłoszenia przetargu dotyczącego opracowania projektu modernizacji mostów w ciągu ul. Toruńskiej nad Starą i Nową Motławą wraz z modernizacją chodników i nawierzchni jezdni w ul. Toruńskiej.

Wszystkie wspomniane zadania są elementami programu „Modernizacja drogowych obiektów inżynieryjnych w Gdańsku”.

MostekNiegowska 08 07 21 3 1