Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Nowe stylizowane oświetlenie na ul. Refektarskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W ramach programu Jaśniejszy Gdańsk w okolicy ul. Refektarskiej i zielonego skwerku pojawiło się 10 nowych stylizowanych latarni.

Program Jaśniejszy Gdańsk nie zwalnia tempa, dzięki czemu na kolejnych ulicach pojawia się nowe oświetlenie. Jedną z ulic, które zyskały ostatnio stylizowane latarnie jest ul. Refektarska w gdańskim Śródmieściu. 10 lamp stanęło wzdłuż ulicy i na zielonym bulwarze, zwiększając tym samym poczucie bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców.

Prace oświetleniowe na ul. Refektarskiej prowadzone są razem z robotami na ul. Czopowej, Biwakowej, Cerery, Hestii i Westy. Na ul. Czopowej pojawi się 7 stylizowanych latarni. Na pozostałych ulicach zamontowane zostaną standardowe lampy.

Łączny koszt oświetlenia wszystkich ulic to niecałe 717 tys. złotych. Koniec prac przewidziano na grudzień 2021 r. W bieżącym roku na realizację zadań z programu Jaśniejszy Gdańsk wydano 5 mln złotych.

latarnie refektarska