Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Kolejne spotkanie z mieszkańcami na temat trasy Gdańsk Południe - Wrzeszcz.

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

We wtorek, 12 kwietnia w Szkole podstawowej nr 17 przy ul. Czarnieckiego odbyło się kolejne, trzecie spotkanie informacyjne dotyczące przebiegu ulicy Nowej Politechnicznej, będącej elementem trasy Gdańsk Południe – Wrzeszcz.


Spotkanie zgromadziło około 100 mieszkańców, zainteresowanych przebiegiem planowanej trasy. Po zaprezentowaniu wybranych wariantów, tak jak na poprzednich spotkaniach, mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań. Padło dużo konkretnych pytań, mieszkańcy BGW podkreślali również, że martwią się o negatywny wpływ tramwaju na mieszkania w zabytkowych kamienicach. Odczytany został także, liczący sobie kilka stron, apel skierowany do urzędników i władz Gdańska. Wyliczono w nim argumenty przeciw poprowadzeniu trasy linii tramwajowej przez ulicę Bohaterów Getta Warszawskiego. Niezadowolenie mieszkańców planowanym przebiegiem trasy wyrażały również, specjalnie przygotowane na spotkanie transparenty.


Ostateczny wariant przebiegu trasy nie zostal jeszcze wybrany. Dzięki prowadzanym spotkaniom informacyjnym, DRMG ma możliwość uzyskania opinii mieszkańców na temat planowanej inwestycji. Ostateczna decyzja dotycząca wyboru wariantu do dalszego opracowania projektu budowlanego, podjęta zostanie dopiero po wszystkich spotkaniach informacyjnych. 


Kolejne spotkania odbędą się: • 20 kwietnia (środa), godz. 17, w stołówce szkolnej ZKPiG 2 ul. Stolema 59
• 27 kwietnia (środa), godz. 17, w sali gimnastycznej SP nr 12 ul. Człuchowskiej 6. 


OPINIA_GEOTECHNICZNA (kliknij w nazwę).

 


PREZENTACJA PRZEDSTAWIANA NA SPOTKANIU (kliknij w nazwę).

 


KIERUNKI CODZIENNYCH PODRÓŻY MIESZKAŃCÓW GDAŃSKA (kliknij w nazwę).

 


WIZUALIZACJA TRASY GDAŃSK POŁUDNIE - WRZESZCZ (kliknij w nazwę).

 

WARIANTY PRZEBIEGU 

Początek trasy dla wybranych trzech wariantów jest taki sam. Planowana linia tramwajowa zacznie się na skrzyżowaniu ul. Rakoczego i Jaśkowej Doliny. Dalej przebiegać będzie ulicą Wileńską (częściowo w tunelu), a następnie przy zbiorniku retencyjnym skręcać będzie w kierunku ul. Sobieskiego. Na wysokości skrzyżowania ul. Sobieskiego i ul. Smoluchowskiego przebieg trzech wybranych wariantów zaczyna się różnić: 

Wariant I zakłada, że planowana linia tramwajowa poprowadzona zostanie ul. Smoluchowskiego przy terenach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, aż do al. Zwycięstwa. 

Wariant II przewiduje, że tramwaj pojedzie ul. Sobieskiego, wykorzysta kawałek rezerwy pod ul. Nową Politechniczną, Do Studzienki, Fiszera oraz Boh. Getta Warszawskiego - gdzie powstałaby strefa ograniczonego ruchu samochodowego. 

Wariant III -zakłada, że tramwaj pojedzie przez ul. Sobieskiego, a następnie ul. Siedlicką i tak jak w wariancie drugim – wyjedzie przez strefę ograniczonego ruchu samochodów w ul. Boh. Getta Warszawskiego.