Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Wydarzenia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W nocy z 27 na 28 listopada planowane jest wyłączenie miejskiej sieci wodociągowej skutkujące przerwą w dostawie wody dla dużej liczby mieszkańców osiedla Maćkowy. Przerwa w dostawie wody obowiązywała będzie w godzinach 22 – 4 rano.

Latem przyszłego roku w Jarze Wilanowskim powstanie nowy skatepark, ale na tym nie koniec. Mini-skatepark powstaje także w dzielnicy Strzyża, a w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa na budowę takiego miejsca przy ul. Lenartowicza na gdańskiej Przeróbce. Wszystkie wspomniane zadania powstają w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska zyskają nowy teren rekreacyjny. Właśnie podpisano umowę na zagospodarowanie nowego placu przy ul. Srebrnej. Prace mają zakończyć się w połowie 2024 r.

 

28 i 29 listopada w godzinach 9.00 – 15.00 prowadzone będą badania mostu w Sobieszewie. W tym czasie most będzie niedostępny dla ruchu pojazdów. W godzinach 11.00-11.30 i 13.00-13.30 przeprawa będzie dostępna dla pieszych i rowerzystów.

Ulice Migowska i fragment ul. Na Wzgórzu zostaną przebudowane, a pierwszym krokiem ku temu jest opracowanie dokumentacji projektowej. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na przygotowanie projektu. Prace projektowe mają potrwać niecały rok od podpisania umowy.

Przetarg, który zostanie ogłoszony w najbliższych dniach dotyczy opracowania projektu kompleksowej przebudowy ul. Migowskiej, a także ul. Na Wzgórzu, na odcinku od ul. Migowskiej do Jaśkowej Doliny. W przetargu ujęto również zaprojektowanie kanalizacji deszczowej na fragmencie ul. Falistej.

Dokumentacja projektowa ulic obejmować ma m.in. wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodników, przebudowę zjazdów, przebudowę kanalizacji deszczowej. Projekt ma uwzględnić także zagospodarowanie zieleni z małą architekturą. Jednym z elementów zamówienia będzie także projekt docelowej organizacji ruchu. Prace projektowe mają potrwać niecały rok od podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest w połowie listopada.

Migowska 1

Budowa przejścia naziemnego przy dworcu w Gdańsku Głównym pozostaje jednym z priorytetów inwestycyjnych Gdańska, jednak z uwagi na przedłużające się uzgodnienia z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków,  obecny przetarg został unieważniony. Nowy przetarg zostanie ogłoszony w I kwartale przyszłego roku, aby móc rozpocząć prace wiosną 2024 r.