Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Jaśniejszy Gdańsk - Oświetlenie

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W celu wytypowania ulic planowanych do oświetlenia, w pierwszej kolejności przeprowadzona została inwentaryzacja nieoświetlonych ulic Gdańska. Na jej podstawie powstała natomiast lista 500 lokalizacji, które do 2025 r. zostaną oświetlone.

Zestawienie lokalizacji w ramach realizacji programu Jaśniejszy Gdańsk. (LISTA RANKINGOWA Z 2016 ROKU)


Z uwagi na proces inwestycyjny wskazana w "Zestawieniu lokalizacji" kolejność realizacji poszczególnych ulic może ulec zmianie. 


Typowaniem ulic przeznaczonych do oświetlenia zajmuje się Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Ulice do programu wybierane są na podstawie liczby mieszkańców, dostępu do placówek publicznych, interwencji mieszkańców i Prezydenta. Dla planowanych do oświetlenia ulic w pierwszej kolejności pozyskana jest dokumentacja projektowa, wszelkie wymagane prawem uzgodnienie i pozwolenia administracyjne, konieczne do rozpoczęcia realizacji robót. W celu usprawnienia procesu inwestycyjnego ulice zlokalizowane w pobliżu, łączone są w pakiety i realizowane w ramach jednego zadania inwestycyjnego.

 

Jasniejszy Gdansk 2015 800x533

 

Z uwagi na rozbudowany zakres realizacji program „Jaśniejszy Gdańsk” podzielony został na kilka etapów.