Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej na terenach miejskich – zadanie 3 – Strzyża – ul. Ludowa w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończyliśmy realizację zadania polegającego na budowie miejsca do rekreacji w dzielnicy Strzyża.

W pobliżu wejścia do lasu przy ul. Ludowej zakończyliśmy budowę placu zabaw, na którym pojawiły się między innymi miejsca do piknikowania, stojaki na rowery i ławeczki. Ponadto wykonawca wybudował schody terenowe. W zakresie zadania znalazła się także pielęgnacja zieleni.

Inwestycja były jednym z elementów programu „Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej na terenach miejskich”, które przewiduje budowę miejsc odpoczynku na terenach przy wejściach do lasu.

Zadanie zrealizowane zostało zgodnie z Koncepcją zrównoważonego zagospodarowania strefy buforowej lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, która została włączona do wymienionego programu „Rozbudowa infrastruktury rekreacyjnej na terenach miejskich”.

Czas realizacji: maj 2019 - listopad 2019
Koszt realizacji: ok. 230 tys zł
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe WASKO Dariusz Rostanowski

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania:

LudowaPark 04 19 5

Widok po zakończeniu realizacji zadania

ParkLudowa 11 19 23

Aktualizacja 08.10.2019 r.

W ostatnich dniach ułożono maty trawnikowe na skarpie oraz postawiono płot zabezpieczający teren rekreacyjny. Wykonawca montuje kolejne elementy placu zabaw oraz nowe ławki i kosze na śmieci. Wybudowano nowe schody dębowe. Kontynuowane są prace przy budowie alejek spacerowych.

Ludowa 8 10 19 28

Aktualizacja 22.08.2019 r.

Obecnie na terenie budowy trwają prace ziemne. Wykonywane są podbudowy pod nawierzchnie. Drzewa zostały zabezpieczone. Wykonawca ułożył już część krawężników.

ParkLudowa 9

Aktualizacja 14.06.2019 r
W dn. 30 maja 2019 r. podpisaliśmy umowę na realizację zadania. Wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "WASKO" Dariusz Rostankowski. Roboty zakończą się do 30 listopada 2019 roku. Koszt zadania to ponad 226 tysięcy złotych.