Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Raduni na wysokości Dworu Ferberów i Parku Leśnego w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończyliśmy realizację zadania związanego z budową kładki pieszo-rowerowej nad zabytkowym Kanałem Raduni na wysokości Dworu Ferberów i Parku Leśnego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Głównym założeniem inwestycji było ułatwienie mieszkańcom dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce i Orunia Górna - Gdańsk Południe korzystania z terenu parku i komunikacji miejskiej. W ramach inwestycji powstała żelbetowa kładka pieszo-rowerowa. Kładkę połączono z istniejącymi drogami rowerowymi. Obiekt ma ok. 15 metrów długości i 2,5 m szerokości. Barierki nawiązują stylistyką do historii pobliskiego Dworu Ferberów.

Wykonawca: SAFEROAD KABEX sp. z o.o.
Koszt realizacji: ok. 178 tys. złotych
Czas realizacji: luty - lipiec 2020 r.

Widok przed realizacją zadania:


Widok po zakończeniu zadania:

KladkaNadKanalemRaduni 08 20 2 1
Aktualizacja, 20.07.2020 r.

Na kładce zamontowano już deski. Obecnie wykonywane jest połączenie obu krańców kładki z nawierzchnią chodnika.

kl

Aktualizacja, 26.06.2020 r.

Kładka została zamontowana na miejscu. Obecnie trwa uzupełnienie podłoża kładki. Ponadto trwa porządkowanie terenu w pobliżu obiektu.

kladka4

 

Aktualizacja, 21.05.2020 r.

Obecnie na terenie budowy trwa budowa fundamentów kładki. Jednocześnie trwa scalanie konstrukcji stalowej kładki, która w najbliższym czasie  będzie montowana w całości.

KladkaRadunia 05 20 4

Aktualizacja, 25.02.2020 r.

W tym tygodniu podpisano umowę na realizację inwestycji. Budowa potrwa 5 miesięcy. Wykonawcą prac jest firma Saferoad Kabex z Gdańska. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 179 tys. złotych.

Aktualizacja, 6.11.2019 r.

5 listopada ogłoszono przetarg na realizację zadania. Otwarcie ofert zaplanowano na 22 listopada. Termin realizacji przewidziany w zamówieniu to 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aktualizacja 12.04.2018 r.


9 kwietnia podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla powyższego zadania z firmą – Atelier Harmoza Sp. zo.o. z Gdyni. Na opracowanie dokumentacji wykonawca ma czas do sierpnia 2018 r.