Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Bezpieczna Droga do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Gojawiczyńskiej 10 w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania - Bezpieczna Droga do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Gojawiczyńskiej 10 w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.


Złożony wniosek przewidywał m.in.: wykonanie dwuetapowego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Piecewskiej i Gojawiczyńskiej, wykonanie nowych chodników, budowę drogi rowerowej, wykonanie oznakowań poziomych i pionowych, wyznaczenie miejsc postojowych oraz montaż oświetlenia. Zadanie miało na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych w rejonie SP nr 1 w Gdańsku.

W ramach zadania zrealizowano:
- wykonanie przejścia dla pieszych przez ulicę Piecewską z azylem,
- budowę chodnika z płyt betonowych wzdłuż ulicy Gojawiczyńskiej,
- montaż dodatkowego oświetlenia,
- wycinkę zieleni i nasadzenia zastępcze.

Wykonawca: WPRD Gravel sp. z o.o.
Termin realizacji: wrzesień – grudzień 2019
Koszt inwestycji: 630 tys. zł

Widok przed realizacją zadania

 Widok po zakończeniu realizacji zadania

gojawiczynskiej 07 20 7

Aktualizacja 25.11.2019 r.

Trwają roboty przy budowie drogi do szkoły, wykonano szereg prac ziemnych przygotowujących teren do budowy, w tym wycinkę drzew. Aktualnie wykonywana jest podbudowa oraz układanie krawężników. Została również położona instalacja pod nowe oświetlenie.

2

Aktualizacja 04.09.2019 r.
W dniu 28 sierpnia 2019 r. podpisana została umowa z wybranym wykonawcą zadania, firmą WPRD Gravel sp. z o.o. z Gdańska. Koszt prac wyniesie ponad 632 tysiące złotych, zakończą się do końca 2019 r.

Aktualizacja 18.07.2019 r.
W dniu 16 lipca 2019 r. rozpisany został przetarg na realizację zadania. Na oferty czekamy do 31 lipca 2019 r. do godz. 11.00. Wybrany wykonawca na przeprowadzenie robót będzie miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy. Szczegóły przetargu na stronie internetowej.