Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Park Linowy pod Pachołkiem w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację  zadania związanego z budową Parku Linowego pod Pachołkiem. Nadal trwają prace przy budowie schodów na ul. Tatrzańskiej.

Złożony wniosek zakładał budowę zjazdu tyrolką na placu zabaw, dokończenie modernizacji schodów od ul. Tatrzańskiej, a także uporządkowanie terenu oraz odnowienie elementów małej architektury (fragment ulicy i schodów tuż przy wejściu do lasu).

Czas realizacji: luty 2021  - czerwiec 2021
Koszt realizacji: ok. 97 tys. złotych
Wykonawca: Zakład Budowlany Rafał Lehmann


Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania Widok po zakończeniu budowy tyrolki:

pac

 

Widok po zakończeniu realizacji schodów:

tat1

Aktualizacja, 4.02.2021 r.

Umowę na realizację zadania na zagospodarowanie terenu przy ul. Tatrzańskiej podpisano z Zakładem Budowlanym Rafał Lehmann. Koszt inwestycji wyniesie ok. 97 tys. złotych. Prace na ul. Tatrzańskiej zakończą się z końcem czerwca 2021 r.

Aktualizacja, 25.01.2021 r.

Ogłoszono postępowanie na zagospodarowanie terenu przy ul. Tatrzańskiej. Zakres zadania obejmuje remont schodów, remont dojścia pieszego, remont nawierzchni z płyt chodnikowych na placu rekreacyjnym. Termin realizacji określono na czerwiec 2021 r. Oferty można składać do 28 stycznia.

Aktualizacja, 15.01.2021 r.

Podpisano umowę na wykonanie robót budowlano – montażowych wraz z opracowaniem projektu warsztatowego dla budowy tyrolki przy Stawie Młyńskim.  Wykonawcą jest firma „ERFIT Karolina Lademann”. Koszt to 55 tys. złotych. Koniec prac przewidziano kwiecień 2021 r.

Aktualizacja, 15.12.2020 r.

Z uwagi na zbyt wysokie oferty, poprzedni przetarg został unieważniony. 15 grudnia opublikowano nowe postępowanie na wykonanie projektu warsztatowego i prace budowlano-montażowe. Zakres zadania obejmuje montaż jednego urządzenia zabawowego typu tyrolka. Oferty można składać do 18 grudnia. Termin realizacji określono na koniec kwietnia 2021 r.

Aktualizacja, 27.04.2020 r.

27 kwietnia poznaliśmy oferty w przetargu na realizację obu części zadania. Na budowę tyrolki zarerwowano ponad 87 tys. złotych. Wpłynęła jedna oferta na 139.500,00 zł. Na drugą część zadania - remont ul. Tatrzańskiej nie wpłynęła żadna oferta.

Aktualizacja, 9.03.2020 r.

Ogłoszono przetarg na realizację zadania w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Zadanie podzielono na dwa elementy. Pierwszy z nich dotyczy terenu przy ul. Spacerowej, gdzie powstanie tyrolka i park linowy. Z kolei przy ul. Tatrzańskiej teren zostanie uporządkowany i pojawią się siedziska wraz z elementami "małej architektury". Termin realizacji to 4 miesiące od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 25 marca.