Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Odnowienie ciągu spacerowego na trasie Olsztyńska > Meissnera > Jana Pawła II > Jelitkowski Dwór w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania - odnowienie ciągu spacerowego na trasie Olsztyńska > Meissnera > Jana Pawła II > Jelitkowski Dwór w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Ciąg spacerowy będący przedmiotem projektu pełni dla mieszkańców Zaspy i Przymorza dwie ważne funkcje komunikacyjne. Jest główną drogą łączącą park Reagana i plażę z osiedlami mieszkalnymi oraz dla wielu dzieci i młodzieży jest główną drogą dojścia do pobliskiej szkoły przy ul. Meissnera 9. Złożony wniosek zakładał remont na odcinku ok. 700 metrów, połączony z przekształceniem drogi w ciąg pieszo-rowerowy, wykonaniem nowej jednolitej nawierzchni oraz montażem latarni i elementów małej architektury. W pierwszym etapie został wykonany ciąg pieszo-rowerowy na odcinku od ul. Jelitkowski Dwór do osiedla Trzy Żagle.

W ramach zadania wykonano:
- rozbiórkę pozostałości po układzie drogowym – nawierzchni z płyt chodnikowych, obrzeży, krawężników,
- wycinkę części zieleni i wykonanie nasadzeń zastępczych,
- usunięcie uszkodzonych i zniszczonych elementów małej architektury, oświetlenia,
- wykonanie ciągu pieszo-rowerowego szerokości 3,5 m (długości 315 m),
- wyposażenie w obiekty użytkowe, tj. ławki i kosze na śmieci,
- odtworzenie istniejących trawników.

Wykonawca: PBH Jumar Sp. z o.o. sp. k.
Termin realizacji: sierpień 2019 - grudzień 2019
Koszt inwestycji: ok. 290 tys. zł 

Zakończyliśmy realizację zadania

Olsztynska 12 19 2 1

Olsztynska 12 19 1

Aktualizacja 20.11.2019 r.

Zakończono prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego. W najbliższym czasie zostanie wykonany montaż ławek i koszy na śmieci.

Olsztynska 11 19 12

Aktualizacja 26.09.2019 r.
Postępują prace przy układaniu nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego. Obecnie roboty trwają na jego końcowym odcinku.

20190924 093850

Aktualizacja 28.08.2019 r.
Trwają prace ziemne na terenie inwestycji. Przygotowano teren pod ułożenie podbudowy, rozpoczęto układanie krawężników wzdłuż przyszłego ciągu pieszo-rowerowego.

OdnowienieOlsztynska 08 19 4

Aktualizacja 13.08.2019 r.
W dniu 8 sierpnia 2019 r. podpisaliśmy umowę na realizację zadania z firmą PBH Jumar sp. z o.o. z Pruszcza Gdańskiego. Koszt inwestycji to prawie 290 tysięcy złotych. Wykonawca zadania na realizację prac będzie mieć 4 miesiące.