Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zagospodarowanie kompleksu sportowego przy ul. Startowej - kolejny etap w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zrealizowaliśmy zadanie polegającego na  kolejnym etapie zagospodarowania kompleksu sportowego na terenie zielonym osiedla Zaspa Młyniec, przy ZKPiG 13 w Gdańsku. Realizacja prowadzona jest w ramach BO 2018.

Zadanie to kolejny etap budowy kompleksu sportowego Zaspa Młyniec, który został zapoczątkowany w roku 2014.

Z uwagi na ograniczone koszty realizacji wniosek został zawężony i w ramach BO 2018 powstała ścieżka rolkarska oraz oświetlenie boiska i terenu.

Zakres ralizacji obejmował w szczegółności:

1) tor rolkarski o długości 344 m wraz z odwodnieniem liniowym i podłączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej poprzez istniejącą studnię,

2) oświetlenie istniejącego boiska,

3) oświetlenie terenu wokół boiska wraz z przestawieniem istniejącej rozdzielnicy elektrycznej,

4) uporządkowanie terenu po inwestycji wraz z dowiązaniem do istniejącej rzędnej i humusowaniem.

 

W latach ubiegłych wykonane zostały następujące elementy: - Boisko wraz z bieżnią i jej przedłużeniem, - Skocznia w dal, - Rzutnia kulą, - Strefa
siłowni zewnętrznej w północnej części terenu wraz z elementami małej architektury (ławki, kosze naśmieci, stojaki rowerowe).

Link do zadania z BO 2017

Czas realizacji: listopad 2018 - maj 2019 
Koszt realizacji: ok. 780 tys zł 
Wykonawca: F.H.U. Auto Sport Ireneusz Konkel 


Widok po realizacji zadania:

StartowaKS 06 19 5

Aktualizacja 05.04.2019 r.

Ułożono chodnik z kostki betonowej. Została również położona nawierzchnia toru rolkarskiego. Trwają prace wykończeniowe.

Startowa 04 19 4

Aktualizacja 15.03.2019 r.

Trwają prace ziemne przygotowujące teren pod budowę toru rolkarskiego. Rozpoczęto układanie betonowych chodników. Wykonawca jest w trakcie podłączania oświetlenia istniejącego boiska.

Startowa kompl 03 19 18

Aktualizacja 17.10.2018 r.

W sierpniu br, DRMG ogłosiła postępowanie przetargowe na wykonanie kolejnego etapu zagospodarowania terenu przy ul. Startowej. W postępowaniu przetargowym złożona została tylko jedna oferta w wysokości 776 830 zł. Zamawiający na ten cel przeznaczył 339 000 zł, decyzją Miasta środki na realizację zostały zwiększone. Obecnie trwają czynności formalno prawne związane z podpisaniem umowy na realizację robót. Umowa podpisana zostanie na przełomie października i listopada, a wybrany w postępowaniu Wykonawca FHU Auto - Sport na realizację zadania będzie miał czas do końca maja 2019 r.