Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przyjazna Strzyża - zagospodarowanie terenu w ramach BO 2018

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania związanego z zagospodarowaniem terenów w dzielnicy Strzyża w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Zadanie przewidywało m.in. uporządkowanie skweru przy skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego, Reymonta i Hubala, utwardzenie płytami ażurowymi miejsc do parkowania przy ul. Chopina i remont 100-metrowego odcinka chodnika na ul. Wojska Polskiego. Na przejściu dla pieszych przez ulicę Chrzanowskiego przy azylu na wysokości skrzyżowania z ul. Sychty zostało zamontowane dodatkowe oświetlenie. Na trawnikach w pobliżu ul. Chopina, Chrzanowskiego, Wojska Polskiego i Szymanowskiego zostały nasadzone krzewy uniemożliwiające parkowanie na trawie.

Widok terenu przed realizacją zadania:Nasadzenia na terenie dzielnicy i teren trawiasty przy Chrzanowskiego:
Wykonawca
: WT Bonsai sp. z o.o.
Termin realizacji: październik - grudzień 2019 r.
Koszt inwestycji: ponad 26 tys. zł

Montaż ławek i koszy na śmieci na terenie dzielnicy:
Wykonawca: CZMUDA Group sp. z o.o.
Termin realizacji: sierpień - listopad 2019 r.
Koszt inwestycji: ponad 90 tys. zł

Utwardzenie nawierzchni przy ul. Chopina i remont fragmentu chodnika przy Al. Wojska Polskiego:
Wykonawca: Niweleta Adam Linko
Termin realizacji: październik - grudzień 2019 r.
Koszt inwestycji: ok. 109 tys. zł

Oświetlenie przejścia dla pieszych przez Chrzanowskiego:
Wykonawca: MHB Polska sp. z o.o.
Termin realizacji: kwiecień - sierpień 2020 r.
Koszt inwestycji: ok. 18 tys. zł.

Suma środków wydatkowanych w ramach zadania: ok. 243 tysięcy zł

Aktualizacja 26.08.2020 r.
Zakończono prace przy montażu oświetlenia przejścia dla pieszych przez ulicę Chrzanowskiego. Zadanie zostało zakończone.

Chrzanowskiego Przyjazna Strzyza

Aktualizacja 08.06.2020 r.
Trwają prace nad wykonaniem oświetlenia przejścia dla pieszych przez ulicę Chrzanowskiego w ramach zadania Przyjazna Strzyża. Wykonawcą prac jest firma MHB Polska sp. z o.o. Planowany termin zakończenia robót to koniec sierpnia 2020 r.

Aktualizacja 05.03.2020 r.
Do realizacji pozostaje oświetlenia przejścia dla pieszych przez ulicę Chrzanowskiego. Ze względów technicznych zostanie zrealizowane razem z budową oświetlenia ul. Sychty w ramach programu Jaśniejszy Gdańsk. Prace rozpoczną się w II kwartale 2020 roku.

Aktualizacja, 20.01.2020 r.

Zakończono prace przy budowie miejsc postojowych na ul. Chopina oraz remont 100-metrowego odcinka chodnika na ul. Wojska Polskiego.

Aktualizacja 27.11.2019 r.
W dniu 24 października 2019 r. podpisaliśmy umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym "Niweleta" Adam Linko na wykonanie miejsc parkingowych przy ulicy Chopina oraz remont odcinka chodnika przy ul. Wojska Polskiego. Koszt robót wyniesie prawie 109 tysięcy złotych. Prace zakończą się w grudniu 2019 r.

W dniu 30 października 2019 r. podpisaliśmy umowę z firmą WT Bonsai sp. z o.o. na wykonanie nasadzeń zieleni w ramach zadania. Koszt robót wyniesie ponad 26 tysięcy złotych. Prace zakończą się w grudniu 2019 r.

Aktualizacja 19.09.2019 r.

W dniu 29 sierpnia 2019 r. podpisaliśmy umowę na dostawę i montaż elementów małej architektury w ramach zadania. Firma CZMUDA Group Sp. z o.o. na zamontowanie ławek i koszy na śmieci będzie miała trzy miesiące od dnia podpisania umowy. Koszt tej części zadania wyniesie ponad 90 tysięcy złotych brutto.

Aktualizacja 23.07.2019 r.
W dniu 17 lipca 2019 r. wystosowaliśmy zaproszenie do składania ofert na dostawę i montaż ławek i koszy na śmieci w ramach przedmiotowego zadania (link do zaproszenia: na stronie internetowej). Na oferty czekamy do 24 lipca br.