Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Sobieszewo Nadwiślańska – budowa przystani żeglarskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Rozpoczęto  realizację zadania związanego z budową przystani żeglarskiej przy ul. Nadwiślańskiej na Wyspie Sobieszewskiej.

 LoGoTyP

Inwestycja zostanie zrealizowana przy nabrzeżu Martwej Wisły przy ul. Nadwiślańskiej na terenie Wyspy Sobieszewskiej. Przystań powstanie w pobliżu przystanku tramwaju wodnego, na działce przy ul. Nadwiślańskiej, usytuowanej pomiędzy numerami 37 a 43. W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę dzięki której Gdańsk zyska nową przystań żeglarską.   

Realizacja zadania obejmować będzie montaż układu 3 prefabrykowanych pomostów pływających z trapami zejściowymi, które tworzyć będą zamknięty port w kształcie litry "C". Miejsce w nim znajdą 73 jednostki pływające. Łączna długość pomostów wynosić będzie ok. 300 metrów.  Pojawią się także wytyki cumownicze wraz z wyposażeniem  (typu drabinki bezpieczeństwa, sprzęt ratowniczy, postumenty oświetleniowe zasilające wyposażone w gniazda elektryczne i zawory wodne, knagi cumownicze, itp.).

W ramach prac przewidziano również budowę slipu dla jednostek pływających o wymiarach 6x6,5 m. Nabrzeże zostanie wyposażone w drabinki wyłazowe, odbojnice, stojaki na koło ratunkowe i postumenty oświetleniowe.

Oprócz infrastruktury wodnej na terenie przystani powstanie także budynek użytkowy bosmanatu z zapleczem socjalnym i pomieszczeniami technicznymi i pomieszczeniem sali szkoleń dla około 20 osób. Ponadto przy nabrzeżu pojawi się m.in. wiata z zabudowanym paleniskiem na grill. Zostanie ona funkcjonalnie połączona z salą szkoleniową, umożliwiając organizowanie wydarzeń żeglarskich (regat, spotkań) z wykorzystaniem przestrzeni wiaty i sali szkoleniowej jednocześnie.

Dodatkowo na terenie inwestycji powstanie także hangar do przechowywania sprzętu pływającego. Teren zostanie zagospodarowany pojawią się miejsca postojowe, nie zabraknie także elementów tzw. małej architektury, m.in. ławek i koszy na śmieci.

Przedsięwzięcie zostało ujęte do realizacji, w ramach programu  strategicznego Województwa Pomorskiego pn. „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Ponadto budowa przystani żeglarskiej będzie współfinansowana ze środków unijnych, w ramach Osi Priorytetowej 8 Konwersja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla działania nr 8.4. Wsparcie walorów atrakcyjności dziedzictwa przyrodniczego. 

Termin realizacji: III kwartał 2021 r. 

przystan2

PrzystanJachtSob 7

Aktualizacja, 09.06.2021 r.

Na obu obiektach wykonano dach. Obecnie na jednym z budynków rozpoczynają się prace związane z wykonaniem elewacji. Wykonywane są także wjazdy i dojścia piesze.

 

nad4

Aktualizacja, 11.05.2021 r.

Trwają prace murarskie na drugim stropie budynku socjalnego. Intensywne prace można także zaobserwować na budowie bosmanatu, gdzie wykonywany jest dach. W czerwcu planowane są roboty przy budowie pontonów.

nad3

Aktualizacja, 7.05.2021 r.

W poniedziałek, 10 maja w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Nadwiślańskiej. 

Zawężony zostanie odcinek ulicy w kierunku ul. Turystycznej i centrum Wyspy Sobieszewskiej, na wysokości budowy przystani żeglarskiej (okolice posesji nr 43). Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej dwa tygodnie.

Nadwislanska

Aktualizacja, 19.03.2021 r.

Zakończono prace przy wykonywaniu fundamentów. Obecnie trwają prace murarskie przy budowie pierwszego stropu budynku.

nad3

 Aktualizacja, 25.01.2021 r.

Wykonawcą przystąpił do robót. Wykonano ławy fundamentowe obiektu. W najbliższym czasie prowadzone będą pracy przy wykonaniu izolacji fundamentów.

przy1

Aktualizacja, 10.11.2020 r.

Podpisano umowę na realizację zadania.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „ELZAMBUD” Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 6,5 mln złotych.Prace zakończą się latem przyszłego roku.

Aktualizacja, 8.07.2020 r.

Z uwagi na zbyt wysokie oferty przetarg został unieważniony. Ogłoszono nowe postępowanie. Otwarcie ofert zaplanowano na początku sierpnia. Termin zakończenia określono na maj 2021 r.

Aktualizacja, 20.05.2020 r.

20 maja poznaliśmy oferty w przetargu na realizację zadania. Łącznie wpłynęło 9 ofert, z których najniższa opiewa na ok. 6,4 mln złotych. Na realizację zadania zabezpieczono ponad 5,5 mln złotych. Oferty są obecnie analizowane.