Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Modernizacja ul. Hallera w Gdańsku na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania: „Modernizacja ul. Hallera w Gdańsku na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja) – jezdnia w kierunku Brzeźna (odcinek I) oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki – jezdnia w kierunku Brzeźna (odcinek II)” w ramach zadania pn. Modernizacja dróg na terenie Gdańska.

Zakres rzeczowy zamówienia obejmował:

Modernizację ul. Hallera w Gdańsku, na dwóch odcinkach o łącznej długości ok. 900 m, poprzez wykonanie:

  • remontu nawierzchni jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni na całym remontowanym odcinku,
  • remont nawierzchni zatok postojowych,
  • remontu nawierzchni chodników,
  • wymiany krawężników i obrzeży,
  • regulacji sytuacyjnej i wysokościowej dojść, chodników oraz zjazdów z posesji do posesji w granicach pasa drogowego i na działkach przyległych do pasa drogowego,
  • regulacji armatury i zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu,
  • oznakowanie poziomego i pionowego,
  • nasadzeń trawników wraz z pielęgnacją w okresie pierwszych 12 miesięcy obowiązywania gwarancji jakości,
  • nasadzeń krzewów wraz z pielęgnacją w okresie pierwszych 36 miesięcy obowiązywania gwarancji jakości.

Widok przed realizacją zadania Hallera 12 19 10

Widok po zakończeniu realizacji zadania:

 hal4

Wykonawca: Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A.
Termin realizacji: luty-czerwiec 2020 r.
Koszt inwestycji: ok. 2,9 mln złotych

Aktualizacja, 7.07.2020 r.

W środę, 8 lipca, w godzinach popołudniowych przywrócona zostanie stała organizacja ruchu na al. Hallera. Kierowcom zostaną udostępnione wszystkie pasy ruchu i skrzyżowania.

Aktualizacja, 29.06.2020 r.

Na al. Hallera została ułożona warstwa ścieralna nawierzchni. Obecnie trwają prace porządkowe. W njabliższym czasie rozpoczną się procedury odbiorowe.

33

Aktualizacja, 17.06.2020 r.

W weekend kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na al. Hallera. W piątek, 19 czerwca o godzinie 20 zamknięty zostanie odcinek al. Hallera, od ul. Okrzei do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna). Od piątku układana będzie nawierzchnia ścieralna na wspomnianym odcinku. Po wykonaniu nawierzchni, Wykonawca będzie udostępniał fragmenty jezdni do ruchu. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, utrudnienia utrzymają się wyłącznie przez jedną noc (z 19 na 20 czerwca).

Sugerowany objazd biec będzie ul. Marynarki Polskiej i al. Płażyńskiego lub ul. Chrobrego. Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na al. Hallera jest uzależnione od warunków pogodowych. W przypadku opadów deszczu termin może ulec przesunięciu.

Hallera mapka objazdy    Hallera zamkniete skrzyzowania

Aktualizacja, 4.06.2020 r.

Obecnie prace prowadzone są na prawy pasie al. Hallera. Rozebrano starą nawierzchnię. Obecnie na prawym pasie trwa układanie warswt podbudowy nawierzchni.

DJI 0602

Aktualizacja, 27.05.2020 r.

W poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 6 rano nastąpią zmiany w organizacji ruchu na al. Hallera. Zostanie otwarte skrzyżowanie al. Hallera z ul. Kościuszki. Jednocześnie zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Hallera z ul. Mickiewicza. Ruch samochodów na al.Hallera będzie odbywał się tak jak dotychczas po lewym pasie. Dojazd z ul. Mickiewicza do al.Hallera poprowadzony będzie objazdem przez ul. Kochanowskiego. Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej dwa tygodnie.

Hallera 1

Aktualizacja, 14.05.2020 r.

Układane są kolejne warstwy wiążące nawierzchni. Przebudowywane są także wjazdy na posesj i krawężniki.

Hallera 05 20 16

Aktualizacja, 4.05.2020 r.

W ubiegłym tygodniu wykonawca ułożył warstwy wiążące na lewym pasie jezdni. Od 4 maja rozpocznie się rozbiórka nawierzchni lewego pasa i układanie warswy podbudowy.

Hallera 04 20 23

Aktualizacja, 30.04.2020 r.

W poniedziałek, 4 maja o godz. 6 rano planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na al. Hallera. Na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki zostanie otwarty lewy pas jezdni. Jednocześnie dla ruchu zostanie zamknięty prawy pas jezdni wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kościuszki. Ponadto przez ok. 2 miesiące nie będzie można parkować samochodów po prawej stronie ul Hallera na odcinku od Mickiewicz do Kościuszki.

Hallera 20 04 20b szablon OpenStreetMap

Aktualizacja, 21.04.2020 r.

W najbliższych dniach planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na remontowanym odcinku al. Hallera

Sobota, 25.04

O godz. 6 rano planowane  jest otwarcie skrzyżowania z ul. Mickiewicza i zamknięcie zachodniej części skrzyżowania al. Hallera z ul. Kościuszki. Ruch pojazdów będzie odbywał się  tak jak dotychczas.

Środa, 29.04

O godz. 6 rano otwarty dla ruchu zostanie lewy pas jezdni al. Hallera, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza. Jednocześnie zamknięty zostanie prawy pas jezdni na tym odcinku.  Taka organizacja ruchu utrzyma się do 4 maja. O kolejnych zmianach będziemy informować w oddzielnym komunikacie.

Hallera 04

Aktualizacja, 7.04.2020 r.

Na al. Hallera wykonawca rozebrał starą nawierzchnię lewego pasa jezdni. Obecnie teren jest wyrównywany i przygotowywany do ułożenia warstw podbudowy nawierzchni.

Hallera 04 20 13

Aktualizacja 31.03.2020 r. 

UWAGA! Zmiany na al. Hallera!

Z uwagi na uszkodzenie nawierzchni jezdni na wysokości nr 131 al. Hallera (kierunek Brzeźno), na ok. 3 godziny zamknięty dla ruchu został odcinek od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki. Ruch na tym odcinku powinien zostać przywrócony ok. godziny 15 tej. Do czasu wykonania koniecznych napraw należy omijać wyłączony z ruchu fragment al. Hallera i kierować się ul. Mickiewicza i Kochanowskiego. Za utrudnienia związane z realizacją robót przepraszamy, prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

 

Aktualizacja, 24.03.2020 r.

Wykonawca przystąpił do rozbiórki nawierzchni lewego pasa i wykonania warstw podbudowy.

Hallera 24 03 20 20

Ponadto 24 marca wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Zajęty został cały lewy pas na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki. Zmiany będą obowiązywały przez ok. 6 tygodni.

Hallera 16 03 20b szablon OpenStreetMap1

Aktualizacja, 17.03.2020 r.

Od soboty, 21 marca na al. Hallera ( w kierunku Brzeźna) funkcjonować będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany zostaną wprowadzone o godz. 5 rano i będą obowiązywały do wtorku 24.03.

Odcinek ul. Okrzei – ul. Mickiewicza

Zawężenie prawego pasa al. Hallera ( w kierunku Brzeźna) wraz z całkowitym zamknięciem zachodniej części skrzyżowania Hallera – Mickiewicza . Objazd wyznaczono ul. Kościuszki.

Odcinek ul. Mickiewicza – ul. Kościuszki

Zawężenie lewego pasa al. Hallera (w kierunku Brzeźna)

24 marca planowane jest wprowadzenie kolejnych zmian, o których będziemy informowali z kolejnych komunikatach.

Hallera 16 03 20a szablon OpenStreetMap

Aktualizacja, 11.02.2020 r.

Umowę na realizację zadania podpisano z firmą MTM S.A. Koszt inwestycji wynosi ok. 2,9 mln złotych. Termin realizacji to czerwiec 2020 r. Wykonawcą zadania jest firma MTM S.A, która obecnie kontraktuje materiały niezbędne do przeprowadzenia prac. Rozpoczęcie robót planowane jest w marcu. Do tego czasu zostaną uzgodnione zmiany w organizacji ruchu, o których informować będziemy w najbliższym czasie w osobnym komunikacie.