Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Modernizacja ul. Chłopskiej od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Piastowskiej - jezdnia w kierunku Sopotu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Ulica Chłopska została zmodernizowana na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Jagiellońskiej. Zakres prac uwzględniał także remont zatoki autobusowej.

 

Ulica Chłopska została zmodernizowana na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Jagiellońskiej. Prace prowadzone były na odcinku ok. 860 m i nie obejmowały skrzyzowań. W ramach zadania wykonano również remont zatoki autobusowej.

 W ramach prac przeprowadzono:

 - wymianę nawierzchni jezdni wraz z wykonaniem nowej konstrukcji na całej długości oraz wymianę
   krawężników,

 - budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Chłopskiej,

 - oznakowanie pionowe i poziome,

 - kanalizację deszczową

 - modernizację zatokiautobusowej,

 - budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Chłopskiej,

 - oznakowanie pionowego i poziomego,

 - regulację wysokościową zasuw i włazów infrastruktury technicznej,

 

Wykonawca: WPRD GRAVEL Sp. z o.o. 

Koszt realizacji: 3,8 mln zł

Czas realizacji: lipiec - wrzesień 2018 r.

 

 Widok po realizacji zadania

Chlopska X 10

 

Aktualizacja 28.09.2018 r.

 W najbliższą sobotę, 29 września otwarta dla ruchu zostanie ul. Chłopska w kierunku Sopotu, na calym remontowanym odcinku.

 

Aktualizacja 24.09.2018 r.

W najbliższych dniach kontynuowane będą prace nocne na remontowanym odcinku ul. Chłopskiej. W związku z powyższym planowane są następujące zmiany na ul. Chłopskiej w kierunku Sopotu.

Prace nie obejmują skrzyżowań, które będą funkcjonowały bez zmian.

- Odcinek ul. Obrońców Wybrzeża – ul. Jagiellońska

W nocy z wtorku na środę (25/ 26.09) zamknięte zostaną oba pasy jezdni. Całkowite wyłączenie z ruchu na tym odcinku obowiązywać będzie w godzinach 21-6 rano. Objazd wyznaczono z wykorzystaniem ul. Dąbrowszczaków.

- Odcinek ul. Jagiellońska – ul. Piastowska

W nocy ze środy na czwartek  (26/27.09) zamknięte zostaną oba pasy jezdni. Całkowite wyłączenie z ruchu na tym odcinku obowiązywać będzie w godzinach 21-6 rano. Objazd wyznaczono z wykorzystaniem ul. Dąbrowszczaków.

W ciągu dnia, gdy odcinki ul. Chłopskiej zostaną otwarte, ruch w kierunku Sopotu odbywać się będzie jak dotychczas - po jednym pasie jezdni.

Zmiany w organizacji planowane są w związku z kładzeniem ostatniej warstwy asfaltowej. 

 

Aktualizacja, 19.09.2018

W najbliższych dniach planowane są następujące zmiany na ul. Chłopskiej w kierunku Sopotu. Prace nie obejmują skrzyżowań, które będą funkcjonowały bez zmian.

- Odcinek ul. Obrońców Wybrzeża – ul. Jagiellońska

W nocy z piątku na sobotę (21/ 22.09) zamknięte zostaną oba pasy jezdni. Całkowite wyłączenie z ruchu na tym odcinku obowiązywać będzie w godzinach 21-6 rano. Objazd wyznaczono z wykorzystaniem ul. Dąbrowszczaków.

- Odcinek ul. Jagiellońska – ul. Piastowska

W nocy z soboty na niedzielę (22/23.09) zamknięte zostaną oba pasy jezdni. Całkowite wyłączenie z ruchu na tym odcinku obowiązywać będzie w godzinach 21-6 rano. Objazd wyznaczono z wykorzystaniem ul. Dąbrowszczaków.

W ciągu dnia, gdy odcinki ul. Chłopskiej zostaną otwarte, ruch w kierunku Sopotu odbywać się będzie jak dotychczas - po jednym pasie jezdni.

 

Aktualizacja 03-09-18

DSC04162

W ramach realizacji zadania została położona warstwa bitumiczna na prawej części pasa jezdni w kierunku Sopotu i udostępniona do ruchu pojazdów. Lewa strona została zamknięta. Aktualnie frezowana jest nawierzchnia, następnie nastąpi jej rozbiórka i zostanie wykonane korytowanie pod warstwy drogowe.

 

Aktualizacja, 31.08.2018

Od poniedziałku 3.09 nastąpi zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Chłopskiej. Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona przed porannym szczytem, między godziną 5 a 6 rano. Zostanie wówczas wprowadzony drugi etap prac, polegający na przywróceniu ruchu na pasie prawym w kierunku Sopotu na odcinku Obrońców Wybrzeża do Piastowskiej. Równocześnie zamknięty zostanie lewy pas ul. Chłopskiej w kierunku Sopotu wraz z lewoskrętem na wysokości ul. Piastowskiej.

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę.

Aktualizacja 28-08-18

W ramach realizacji zadania układana jest podbudowa bitumiczna na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Piastowskiej. Wykonywane są krawężniki i opaski z kostki betonowej. Kontynuowane są prace przy modernizacji kanalizacji deszczowej.

Chlopska VIII 7


Aktualizacja 31.07. 2018 r.

2 sierpnia około godziny 7 rano zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na ul. Chłopskiej. Zmiany utrzymają się przez okres około 3 tygodni. W tym czasie zamknięty zostanie prawy pas jezdni ul. Chłopskiej w kierunku Sopotu, na odcinkach ul. Obrońców Wybrzeża-ul. Jagiellońska i ul. Jagiellońska-ul. Piastowska. Roboty prowadzone będą przy jednostronnym zajęciu jezdni w kierunku Sopotu i zwężeniu jej przekroju do pojedynczego pasa ruchu. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu planuje się korektę programów sygnalizacji świetlnych polegającą na wydłużeniu światła zielonego dla pojazdów poruszających się ulica Chłopską. Podczas realizacji tego etapu prac, od 6.08 zawieszony zostanie przystanek "Czerwony Dwór" w kierunku Sopotu.

Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę!
Aktualizacja 9.07.2018 r.

W poniedziałek, 9 lipca, podpisano umowę na modernizację ulicy Chłopskiej w Gdańsku. Umowę podpisali: prezydent Paweł Adamowicz i dyrektor Włodzimierz Bartosiewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska oraz Piotr Żochowski wiceprezes i Mariusz Ogonowski prokurent z WPRD GRAVEL Sp. z o.o. Wartość inwestycji to 3,8 mln zł. Prace na odcinku 860 m ul. Chłopskiej mają zakończyć się do końca września.

Ulica Chłopska zostanie zmodernizowana na odcinku około 860 m, od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Jagiellońskiej. Prace przebiegać będą na jezdni w kierunku Sopotu. W ramach inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni i krawężniki. Zadanie przewiduje także wykonanie kanalizacji deszczowej na wspomnianym odcinku. Zakres prac uwzględnia także remont zatoki autobusowej.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z planowanym na 23 lipca rozpoczęciem prac związanych z modernizacją ul. Chłopskiej, na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Piastowskiej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Roboty prowadzone będą przy jednostronnym zajęciu jezdni w kierunku Żabianki i zwężeniu jej przekroju do pojedynczego pasa ruchu, na obu odcinkach roboczych jednocześnie (Obrońców Wybrzeża-Jagiellońska oraz Jagiellońska-Piastowska). Po zakończeniu prac po jednej stronie jezdni, zajęty zostanie drugi pas, a ruch odbywać się będzie po pasie wyremontowanym. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu spowodowanych zawężeniem jezdni do jednego pasa planuje się korektę programów sygnalizacji świetlnych polegającą na wydłużeniu światła zielonego dla pojazdów poruszających się ulica Chłopską. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem.


DSC02173