Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Modernizacja chodników na ul.Złotników, ul. Przędzalniczej i ul.Tartacznej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Modernizacja chodników przy ul. Tartacznej obejmowała wykonanie nowych chodników z płytek betonowych o wymiarze 30x30cm wraz z miejscami postojowymi.

 

Inwestycja przewidywała również montaż oznakowania pionowego oraz nasadzenie krzewów. Prace obejmowały ok. 60 metrowy odcinek, od skrzyżowania Podwale Staromiejskie do wjazdu na teren Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Wykonawca: Drogomet Sp. z o.o. z Gdańska
Koszt realizacji: ok.340 tys. zł
Czas realizacji: marzec - lipiec 2018 r.

Widok ulicy Tartacznej przed rozpoczęciem realizacji zadania


 

Widok ulicy Tartacznej po realizacji zadania


 


 
Aktualizacja 30.05.2018 r.

Kontynuowane są prace związane z wykonaniem nowych chodników oraz miejsc postojowych przy ul. Tartacznej.
Przygotowywany jest teren pod nasadzenia krzewów.


 


 


 

Stan ulicy Przędzalniczej przed rozpoczęciem realizacji zadania


 


 
Aktualizacja 30.03.2018 r.

Uwaga kierowcy! Zmiany na ulicy Tartacznej!
W związku z rozpoczęciem modernizacji chodników przy ul. Tartacznej we wtorek, 3 kwietnia nastąpi zamknięcie fragmentów chodników. Taka zmiana planowo ma potrwać przez ok. dwa miesiące.
W ramach prac wykonawca będzie również zajmował przez kilka godzin fragmenty jezdni.
Przypomnijmy, że realizowane zadanie obejmuje wykonanie nowych chodników z płytek betonowych wraz z miejscami postojowymi. Inwestycja przewiduje również montaż oznakowania pionowego oraz nasadzenie krzewów. Prace będą obejmowały ok. 60 metrowy odcinek, od skrzyżowania Podwale Staromiejskie do wjazdu na teren Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Wykonawca na realizację zadania ma czas do końca lipca 2018 r.
Za utrudnienia związane z realizacją robót przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.
Aktualizacja 30.03.2018 r.

21 stycznia br. podpisana została umowa na realizację przedmiotowego zadania z firmą Drogomet Sp. z o.o. Na realizację zadania wykonawca ma czas do końca lipca 2018 r.

Aktualizacja, 18.01.2018 r.


17 stycznia w siedzibie DRMG wybrano najkorzystniejszą ofertę na wykonanie modernizacji chodników przy ul. Tartacznej w Gdańsku. Najwyżej oceniono ofertę złożoną przez firmę Drogomet Sp. z o.o. z Gdańska, która oszacowała koszt wykonania zadania na ponad 340 tys. złotych. Przewidywany czas realizacji zadania to koniec lipca 2018 roku.

Z uwagi na brak ofert w przetargu na modernizację jezdni i chodników ul. Złotników i Przędzalniczej wraz z realizacją w trybie zaprojektuj i wybuduj" kanalizacji deszczowej w ul. Złotników i Przędzalniczej, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska unieważniła postępowanie przetargowe. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnego postępowania przetargowego. Przetarg zostanie ogłoszony na początku kwietnia. Jeżeli procedury przebiegać będą zgodnie z planem prace powinny zakończyć się w październiku bieżącego roku.