Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa fragmentu ul. Piotrkowskiej i ul. Wieżyckiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do budowy brakującego fragmentu ul. Piotrkowskiej, który połączy Ujeścisko z ul. Lawendowe Wzgórze. Ponadto w zakresie zadania znalazła się budowa fragmentu ul. Wieżyckiej.

Nowa droga przebiegać będzie od ul. Lawendowe Wzgórze w kierunku ul. Piotrkowskiej, gdzie połączy się z istniejącą infrastrukturą drogową.  Ponadto w ramach zadania zostanie wybudowany fragment ul. Wieżyckiej. Kierowcy wyjeżdżający z części Ujeściska, położonej na południe od ul. Warszawskiej zyskają drugi wyjazd z dzielnicy.

Oprócz budowy jezdni i chodników, inwestycja przewiduje powstanie oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej, a także zagospodarowanie zieleni. Zadanie będzie częściowo realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Zadanie będzie współfinansowane przez Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

 

Piotrkowska 22 09 21 OpenStreetMap 004

 Widok przed rozpoczęciem realizacji:

Piotrkowska nowa

Aktualizacja, 6.12.2021 r.

Ogłoszono nowy przetarg dotyczący realizacji zadania. Otwarcie ofert zaplanowano 21 grudnia. Realizacja zadania ma potrwać 43 tygodnie od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 8.11.2021 r.

Z uwagi na zbyt wysoką ofertę przetarg został unieważniony.

Aktualizacja, 26.10.2021 r.

Na realizację zadania zabezpieczono 4 876 660,80 zł. Wpłynęła jedna oferta, która jest obecnie analizowana:

1.Firma Budowlano – Drogowa MTM SA - 7 798 380,37 zł

 Aktualizacja, 18.10.2021

Otwarcie ofert przeniesiono na 26 października.

Aktualizacja, 30.09.2021 r.

Przetarg został ogłoszony z terminem realizacji 50 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 19 października.