Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Poprawa stanu technicznego nawierzchni ul. Niepołomickiej w Gdańsku – Etap II

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

 

Zakończyliśmy realizację zadania polegającego na poprawie stanu technicznego nawierzchni ul. Niepołomickiej.


Zakres rzeczowy zamówienia obejmował modernizację ulicy Niepołomickiej w zakresie jezdni i jednostronnego chodnika,
w tym m.in.:

Roboty drogowe:
- remont nawierzchni istniejącej drogi;
- remont skrzyżowania z ulicą Przebiśniegową;
- remont chodnika przylegającego do drogi z zachowaniem jego szerokości;
- remont zjazdów indywidualnych z odtworzeniem istniejących stopni do furtek lub wejść do budynku;
- wykonanie oznakowania pionowego, poziomego oraz progów wyspowych gumowych w rejonie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Przebiśniegową, zgodnie z uzgodnioną docelową organizacją ruchu,
-demontaż tymczasowej nawierzchni drogi po wykonanych sieciach i przekazanie materiałów z rozbiórki do Gdańskiego zarządu Dróg i Zieleni,
- regulację wysokościową istniejących wpustów, studni, zasów, włazów, hydrantów oraz słupów oświetleniowych,
- zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia podziemnego jeżeli zajdzie taka konieczność,
-odtworzenie terenów zielonych oraz regulacja skarp.

Wykonawca: ASPERGO Maciej Dziechciński
Koszt realizacji: 1,2 mln. zł
Czas realizacji: grudzień 2018 - lipiec 2019

Widok przed rozpoczęciem zadania

Niepolomicka X 1

Widok po zakończeniu realizacji zadania

20190610 104300 1

Aktualizacja, 10.06.2019 r.

W poniedziałek (10.06) przywrócono stałą organizację ruchu na ul. Niepołomickiej. Kierowcy nie natrafiają już na żadne utrudnienia na tej ulicy.

Remont ul. Niepołomickiej, na 250-metrowym odcinku od ul. Przebiśniegowej do ul. Kampinoskiej, wszedł już w ostatnią fazę. Do wykonania pozostały jedynie drobne roboty wykończeniowe. Termin związany z umową to lipiec 2019 roku, jednak prace powinny zakończyć się w połowie czerwca.

W związku z zakończeniem przebudowy ul. Niepołomickiej, od poniedziałku, 10.06.2019 r., od pierwszych porannych kursów, przywrócone zostały stałe trasy i rozkłady autobusów linii 113, 175 i 213. Zmiany w funkcjonowania linii nocnej N13 zostaną wprowadzone w nocy z poniedziałku na wtorek, 10/11.06.2019 r.

  • Linia 113

- stała trasa w obu kierunkach ulicami: Orunia Gościnna – Trakt Św. Wojciecha – Małomiejska – Świętokrzyska – Niepołomicka – Srebrna – Kampinoska – Srebrna – Niepołomicka – Wielkopolska – Ofiar Grudnia 70 – Olimpijska.

  • Linia 175

- stała trasa w obu kierunkach ulicami: Maćkowy – Bartnicza – Starogardzka – Niepoło9micka – Pastelowa – Kolorowa – Srebrna – Kampinoska – Srebrna – Niepołomicka – Świętokrzyska – Havla – Łostowicka – Kartuska – Siedlce.

  • Linia 213

- stała trasa w obu kierunkach ulicami: Łostowice Świętokrzyska – Świętokrzyska – Wielkopolska – Ofiar Grudnia 70 (wybrane kursy: Olimpijska) – Zeusa – Apollina – Kowale Szkoła Metropolitalna.

  • Linia N13

- stała trasa w obu kierunkach ulicami: Żabianka SKM – Subisława – Pomorska – Chłopska – Obrońców Wybrzeża – Dąbrowszczaków – Kołobrzeska – Bażyńskiego – Wita Stwosza – Wojska Polskiego – Grunwaldzka – Zwycięstwa – Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – Armii Krajowej – Sikorskiego – Witosa – Havla – Świętokrzyska – Niepołomicka – Srebrna – kolorowa – Pastelowa – Niepołomicka – Wielkopolska – Ofiar Grudnia 70 – Olimpijska.

20190610 104559 Aktualizacja 10.05.2019 r.

Wykonawca zakończył prace przy budowie chodnika z jednej strony jezdni. Ulica w jednym kierunku została pokryta warstwą wiążącą i jest przejezdna. Pas w przeciwną stronę jest na etapie położonej podbudowy oraz ułożonych krawężników.

Niepolomicka 09 05 19 6

Aktualizacja 12.04.2019 r.

Aktualnie są wykonywane prace rozbiórkowe istniejącej nawierzchni drogi. Na terenie wykonywanych robót została zabezpieczona zieleń przed uszkodzeniami.

Niepolomicka 04 19 1

Aktualizacja 21.03.2019 r.

W poniedziałek, 11.03,na odcinku została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ruch samochodowy na ul. Niepołomickiej, na odcinku Kampinoska-Przebiśniegowa odbywa się tylko w jednym kierunku, w stronę ulicy Starogardzkiej. W przeciwną stronę obowiązuje objazd, który wyznaczony został ul. Srebrną i Kampinoską (os. Moje Marzenie). W pierwszym etapie rozpoczęto prace związane z rozbiórką i budową chodnika wzdłuż Niepołomickiej.

20190316 145643

Aktualizacja, 8.03.2019 r.

Z przyczyn od nas niezależnych wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Niepołomickiej ulegnie przesunięciu o kilka dni. O nowym terminie rozpoczęcia budowy poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Aktualizacja, 5.03.2019 r.

W poniedziałek, 11.03, w godzinach porannych na wspomnianym odcinku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ruch samochodowy na ul. Niepołomickiej, na odcinku Kampinoska-Przebiśniegowa będzie odbywał się tylko w jednym kierunku, w stronę ulicy Starogardzkiej. W przeciwną stronę obowiązywał będzie objazd, który wyznaczony został ul. Srebrną i Kampinoską (os. Moje Marzenie). Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez około 1,5 miesiąca. O kolejnych zmianach będziemy informowali na bieżąco.

Niepolomicka

Aktualizacja 08.01.2019 r.

28 grudnia 2018 roku podpisano umowę na realizację zadania "Poprawa stanu technicznego nawierzchni ul. Niepołomickiej".  Wykonawcą zadania jest firma ASPERGO. Budowa nowej nawierzchni powinna zakończyć się w lipcu 2019 roku.