Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Trzeci etap prac na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Trzeci etap prac na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody

Od Listopad 09, 2022 11:34 aż Listopad 30, 2022 13:34
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej
Hits: 180

W nocy z 13 na 14 listopada, planowane jest zamknięcie ulicy 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego. W poniedziałek, 14 listopada nastąpi przywrócenie ruchu tramwajowego na trasie Węzeł Groddecka – Plac Zebrań Ludowych.

W związku z zamknięciem 3 Maja poprowadzony zostanie objazd ulicami Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie i Nowe Ogrody. Jadąc ul. 3 Maja od strony Dworca PKS, kierowcy będą mieli możliwość jedynie skrętu w prawo w ul. Nowe Ogrody. Ponadto wyłączony z ruchu zostanie również prawy pas ul. Nowe Ogrody w kierunku Huciska. W tym miejscu dopuszczony będzie jedynie ruch na wprost, bez możliwości skrętu w prawo i lewo w ul. 3 Maja.

Zmiany również dla pieszych

Również piesi muszą się liczyć ze zmianami na skrzyżowaniu. Wyłączone z ruchu pieszego zostanie przejście dla pieszych w ul. 3 Maja na wysokości Urzędu Miejskiego.
Przejście przez jezdnię będzie możliwe po drugiej stronie skrzyżowania, poprzez przejście dla pieszych na wysokości aresztu. Piesi chcący dotrzeć z kierunku Huciska do Urzędu Miejskiego również będą musieli korzystać z tego przejścia, a następnie udać się na przejście w ul. Nowe Ogrody na wysokości budynku policji. Poruszanie się po chodnikach w obrębie Urzędu Miejskiego nie będzie utrudnione.

Rowerzyści

W związku z brakiem możliwości poruszania się w obszarze wokół przystanku Urząd Miejski 01 z powodu prowadzonych w tym miejscu robót, rowerzyści jadący od strony CH Forum tak jak w I i II etapie prac, będą mogli korzystać z objazdu dla rowerów po przeciwnej stronie
ul. 3 Maja - wzdłuż budynku UM.

Przywrócenie ruchu tramwajowego

W poniedziałek 14 listopada około godziny 7.00 rano, przywrócony zostanie ruch tramwajowy na trasie Węzeł Groddecka – Plac Zebrań Ludowych. Nie wiąże się to jednak z przywróceniem przystanku Urząd Miejski 01. Przystanek w dalszym ciągu będzie wyłączony. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Nowe Ogrody” 01 przy ul. 3 Maja, za skrzyżowaniem
z ul. Hucisko. Obsługa pozostałych przystanków na trasie linii pozostanie bez zmian.

Zamknięcie ulicy 3 Maja przewidziane jest do okresu około Świąt Bożego Narodzenia.
W czasie „przerwy świątecznej”  planowane jest również przywrócenie przystanku Urząd Miejski 01. Postęp prac na skrzyżowaniu, a tym samym czas obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu uzależnione są od warunków atmosferycznych.

Zmiany w organizacji ruchu wiążą się budową odwodnienia na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody oraz wykonaniem kolektora deszczowego. Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm Poleko Budownictwo Sp. z o.o. oraz WPRD Gravel Sp. z o.o. Zakończenie prac przewidziano na II kw. 2023 r.  

plakat etap iii przerwa swiateczna