Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Rozpoczęcie prac na ul. Ogarnej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Rozpoczęcie prac na ul. Ogarnej

Od Lipiec 28, 2022 07:13 aż Sierpień 04, 2022 09:13
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej
Hits: 116

W przyszłym tygodniu ruszają prace na ul. Ogarnej. Rozpoczęcie robót drogowych planowane jest od poniedziałku, 1 sierpnia. W pierwszym etapie prace będą prowadzone od Krowiej Bramy do ul. Mieszczańskiej.

W tym etapie przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa i sieci podziemne na odcinku od Bramy Krowiej do ul. Mieszczańskiej oraz wykonany zostanie docelowy układ drogowy w obrębie skrzyżowania ul. Ogarna – ul. Powroźnicza. Odcinek ul. Ogarnej od Bramy Krowiej do ul. Mieszczańskiej zostanie wyłączony z ruchu kołowego, utrzymane będą dojścia piesze.

Ulica Kotwiczników będzie drogą bez przejazdu. Tymczasowy dojazd do obiektów gastronomicznych i hotelarskich znajdujących się na ul. Powroźniczej zostanie wyznaczony przez drogę wewnętrzną pomiędzy ul. Mieszczańską, a ul. Powroźniczą. W związku z powyższym nie będzie możliwości parkowania na ul. Powroźniczej. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około miesiąc.

Ulica Ogarna zostanie przebudowana od Krowiej Bramy do ul. Garbary, a jej układ będzie nawiązywał do historycznego przebiegu. Ponadto pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki. Droga zyska odwodnienie, przebudowane zostaną sieci podziemne, w tym sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa.

Zadanie będzie koordynowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska i spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Przebudowa ul. Ogarnej zostanie zrealizowana w ramach programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”. Umowę na realizację zadania podpisano z firmą Budowlano-Drogową. „PRASBET. Koszt prac to niecałe 15,5 mln złotych. Koniec robót przewidziano w II kwartale 2023 r.

Mapa Ogarna