Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Zmiany na rozbudowywanym odcinku ul. Kartuskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zmiany na rozbudowywanym odcinku ul. Kartuskiej

Od Lipiec 02, 2021 12:09 aż Lipiec 08, 2021 14:09
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Utrudnienia na ul. Kartuskiej

Od piątku, 9 lipca po porannym szczycie komunikacyjnym, planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na rozbudowywanym fragmencie ul. Kartuskiej. Zmiany wprowadzone zostaną na ok. 750 m odcinku od ul. Otomińskiej do wysokości ul. Fabrycznej, gdzie ruch aut odbywać się będzie po drogach serwisowych.  

Z uwagi na konieczność przebudowy istniejącego odcinka ul. Kartuskiej ruch aut w obu kierunkach przekierowany zostanie na równoległe drogi serwisowe, które będą jednokierunkowe. Ruch pieszy będzie odbywał się po wyznaczonych nowo wybudowanych chodnikach. Zmieni się także lokalizacja przystanków autobusowych. Przystanek „Fabryczna” zostanie przeniesiony w miejsce docelowej lokalizacji. Przystanki autobusowe w kierunku „Inżynierska 01”  i  „Inżynierska  02” zostaną wyznaczone na jezdniach serwisowych, a postój autobusów będzie odbywał się na jezdni.

Na całym przebudowywanym odcinku ul. Kartuskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30km/h. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie co najmniej do końca września 2021 roku. 

Wprowadzone zmiany związane są z kolejnym etapem rozbudowy ul. Kartuskiej i mają na celu wykonanie docelowego układu drogowego. Rozpoczęta w sierpniu 2020 roku inwestycja obejmuje rozbudowę liczącego ok. 1,2 km odcinka, na którym kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Powstaną także nowe skrzyżowania, drogi serwisowe, chodniki, zjazdy na posesje, zatoki autobusowe, a na fragmencie także droga rowerowa.

Inwestycja obejmuje również budowę sieci podziemnych w tym m.in. kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowych oraz sieci gazowej, sygnalizacji świetlnej, czy oświetlenia. W ramach zadania powstaje również nowy układ drogowy ul. Nowej Inżynierskiej, fragment ul. Jaśminowy Stok, modernizowany jest także odcinek ulicy Fabrycznej. Koszt inwestycji to ponad 37,4 mln zł. Zadanie posiada dofinansowanie z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych w wysokości 17,4 mln zł oraz z Powiatowych Środków Budżetowych w wysokości 20 mln zł. Planowany termin zakończenia przypada na IV kw. 2021 r.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót.

Nowatorow Kartuska1 30 06 21 OpenStreetMap