Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przetarg na budowę objazdu Bramy Nizinnej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przetarg na budowę objazdu Bramy Nizinnej

Od Kwiecień 07, 2021 06:33 aż Kwiecień 08, 2021 08:33
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej
Hits: 140

W środę, 7 kwietnia zostanie ogłoszony przetarg dotyczący budowy objazdu Bramy Nizinnej. Dzięki temu samochody ominą zabytek, zwiększając przepustowość drogi. Budowa ma potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Brama Nizinna jest jedną z zabytkowych bram historycznego Gdańska. Obecnie trwają prace, których efektem ma być poprowadzenie ruchu drogowego obok bramy. Od placu Wałowego droga przebiegać będzie ul. Grodza Kamienna, następnie skręci w kierunku południowym przed Bastionem Żubr.

- Nowa droga prowadzona będzie w miejscu dawnej linii kolejowej. W ramach inwestycji rozebrany zostanie stary mostek nad Opływem Motławy, a w jego miejscu wybudowana zostanie nowa przeprawa – informuje Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Ponadto przebudowane zostaną sieci podziemne: gazowa, wodociągowa, sanitarna i teletechniczna. Przewidziano budowę sieci oświetleniowej. Przetarg zostanie ogłoszony tuż po Świętach Wielkanocnych. Otwarcie ofert planowane jest w drugiej połowie kwietnia. Realizacja ma potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków z budżetu Miasta Gdańska.

To nie jedyna inwestycja, która planowana jest do realizacji w tej okolicy. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na zagospodarowanie terenu Opływu Motławy w pobliżu bastionów Żubr i św. Gertrudy. Teren Opływu Motławy wraz z bastionami Żubr i św. Gertrudy zostanie uporządkowany i wyposażony w ławki, leżaki i stojaki rowerowe. Na terenie objętym inwestycją zostanie zamontowane oświetlenie i monitoring, przebudowana zostanie promenada pieszo-rowerowa. Przewidziano także ścieżkę dydaktyczną dla najmłodszych. Ta inwestycja planowana jest w ramach Programu Rewitalizacji. w Gdańsku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (RPO WP 2014-2020) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach Programu Rewitalizacji na terenie Dolnego Miasta planowane jest zagospodarowanie Placu Wałowego. W marcu podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego zadania. Projekt powstanie do końca 2021 r. Ponadto rozpoczęły się już prace remontowe w budynku przy Placu Wałowym 5A. Jest to pierwszy z 10 budynków przeznaczonych do remontu w ramach rewitalizacji w tym rejonie. Zgodnie z umową prace zakończą się w czerwcu 2021 r.