Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Podpisano umowę na modernizację al. Hallera

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Podpisano umowę na modernizację al. Hallera

Od Luty 11, 2020 12:59 aż Luty 12, 2020 14:59
Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dwóch fragmentów al. Hallera. Właśnie podpisano umowę na realizację zadania. Koszt inwestycji wyniesie ok. 2,9 mln złotych. Prace będą prowadzone będą na dwóch odcinkach i zakończą się w czerwcu 2020 r.

W tym roku zostanie przeprowadzona modernizacja dwóch odcinków al. Hallera. Pierwszy odcinek obejmuje jezdnię w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja). Drugi odcinek to fragment al. Hallera, od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna). Łącznie zmodernizowany zostanie odcinek o długości ok. 900 metrów.

W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi, przebudowane zostaną zatoki postojowe i chodniki. Wyregulowane zostanie także uzbrojenie terenu. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 2,9 mln złotych. Wykonawcą zadania jest firma MTM S.A, która obecnie kontraktuje materiały niezbędne do przeprowadzenia prac. Rozpoczęcie robót planowane jest w marcu. Do tego czasu zostaną uzgodnione zmiany w organizacji ruchu, o których informować będziemy w najbliższym czasie w osobnym komunikacie.

Inwestycja jest zrealizowana w ramach programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku objął 4 ulice na łączną kwotę ok. 9 mln. zł. W ramach programu przebudowane zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinoskiej. W 2020 r. przewidziano m.in. modernizację fragmentu ul. Chłopskiej i al. Grunwaldzkiej. Obecnie oba zadania są w fazie postępowania przetargowego.