Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Bramy Wyżynnej

Od Sierpień 02, 2021 08:47 aż Sierpień 06, 2021 10:47

W Gdańsk

Wysłany przez Zespół Komunikacji Społecznej

Kategorie: Spotkania z mieszkańcami

Hits: 188


We wtorek, 3 sierpnia w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian  w organizacji ruchu w okolicy budowanego przejścia dla pieszych przy Bramie Wyżynnej.

Od wtorku, 3 sierpnia przez okres około tygodnia jezdnia ulicy Wały Jagiellońskie w stronę Pruszcza Gdańskiego  zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie prawy skrajny pas jezdni, na ok. 100-metrowym odcinku od węzła Hucisko.  Ponadto wydłużona zostanie zatoka autobusowa, tak aby peron w całości był  dostępny. W ramach tego etapu organizacji przewidziano także zawężenie chodnika przy zatoce autobusowej.

Dodatkowo, w ramach inwestycji od czwartku, 5 sierpnia na stałe zamknięty zostanie lewoskręt i zawrotka znajdujący się na jezdni w kierunku Wrzeszcza na wysokości ulicy Wojciecha Bogusławskiego.

Planowane wprowadzenie tymczasowej  organizacji ruchu jest pierwszym etapem zmian planowanych na tym obszarze w ramach zadania. O kolejnych zmianach informować będziemy z wyprzedzeniem. Kierowcy poruszający się po tym obszarze muszą liczyć się z utrudnieniami co najmniej do końca roku. Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o zachowanie ostrożności.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej oraz modernizacją nawierzchni fragmentu Wałów Jagiellońskich.  Wykonawcą prac jest firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln złotych. Prace zakończą się z końcem grudnia 2021 r.

Mapa Brama Wyzynna 3.08 n

Zawrotka Brama mapa 5.08