Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Strażnica OSP w Gdańsku - Sobieszewie

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Prace związane z budową obiektu polegały na wykonaniu robót konstrukcyjno-budowlanych, wykończeniowych, instalacyjnych, wyposażeniu meblowym oraz wykonaniu robót zewnętrznych związanych z zagospodarowaniem terenu.
W celu realizacji inwestycji konieczne było wyburzenie :

 

  • obiektu gospodarczo-mieszkalnego niepodpiwniczonego będącego w bardzo złym stanie technicznym 
  • śmietnika znajdującego się przy granicy z działką domu wielo-rodzinnego /ul. Turystyczna nr 26/ i odbudowanie śmietnika w miejscu wskazanym przez PGM.


Obiekt kubaturowy Strażnicy OSP składa się z dwóch niepodpiwniczonych brył: korpusu i skrzydła. Korpus - jest budynkiem jednokondygnacyjnym z garażem czterostanowiskowym i magazynami na parterze oraz nieużytkowym poddaszem. Skrzydło administracyjne to budynek dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem.
Skrzydło mieści :

 

  • na parterze kotłownię, magazyny, salę szkoleniową, zaplecze sanitarne
  • na piętrze dyżurkę strażnicy, szatnie z łaźnią dla strażaków,
  • pomieszczenia socjalno-biurowe dla Straży Miejskiej i Policji
  • na poddaszu użytkowym pomieszczenia administracyjno - biurowe OSP oraz pomieszczenie wypoczynkowe i czuwania dla strażaków biorących udział w akcji (wraz z węzłem WC i wnęką kuchenną).


Parter budynku udostępniony jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Na parterze znajduje się sanitariat dla osób niepełnosprawnych.