Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Przebudowa Gimnazjum nr 12 w Gdańsku ul. Wrzeszczańska 29 na potrzeby GCUW oraz GZSiSS

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Zakończyliśmy przebudowę Gimnazjum  nr 12 w Gdańsku ul. Wrzeszczańska 29 na potrzeby Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych oraz Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

Zakres zadania przewidywał:

  • przebudowę i dostosowanie pomieszczeń w piwnicy budynku na potrzeby Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego (zwanego dalej GZSiSS);
  • przebudowę i dostosowanie pomieszczeń w piwnicy, parterze, I piętrze budynku na potrzeby Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych (zwanego dalej GCUW);
  • realizację elementów zagospodarowania terenu nie zrealizowanych w I etapie inwestycji obejmujących między innymi parking, dojście do wejścia głównego do Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych, cześć rekreacyjna od wschodu budynku i zieleń urządzona.
  • wymianę instalacji sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej.

W ramach inwestycji zamontowana została winda, a budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Na terenie obiektu pojawił się również monitoring. Wybudowano także parking.

Wykonawca: Zakład Produkcyjno-Usługowy "ELKOR" Helga Jakielska
Termin realizacji: maj 2020 - czerwiec 2021
Koszt inwestycji: ok. 5,7 mln złotych

Gimnazjum 12 16

 Widok po zakończeniu realizacji:

Wreszczanska 29 06 21 1

Aktualizacja, 2.04.2021 r.

Prace koncentrują się wewnątrz obiektu, gdzie trwają roboty wykończeniowe, malarskie i sanitarne. Ponadto trwa remont schodów wewnętrznych, korytarzy. Wykonywane są również nowe miejsca postojowe .

wrz


Aktualizacja, 09.03.2021 r.

Kontynuowane są prace nad wykończeniem pomieszczeń wewnątrz budynku, roboty malarskie, układanie posadzek, montaż podwieszanych sufitów.

Wrzeszczanska 08 03 21 2
Aktualizacja, 19.01.2021 r.

Prace koncentrują się wewnątrz budynku. Trwa wymiana grzejników. Ponadto kontynuowane są prace malarskie i sanitarne.

wrz3

Aktualizacja, 22.12.2020 r.

Wykonywane są posadzki i instalacje wewnętrzne. Ponadto prowadzone są prace malarskie i sanitarne.

wrz

Aktualizacja, 20.11.2020 r.

Prace koncentrują się wewnątrz obiektu, gdzie trwa wymiana instalacji elektrycznej, montaż nowych okien i drzwi. Prowadzone są prace malarskie, układana jest nowa glazura w sanitariatach. Stawiane są także ściany działowe w pomieszczeniach.

wrz

Aktualizacja, 28.10.2020 r.

Trwa budowa miejsc postojowych przy budynku. Prace koncentrują się wewnątrz obiektu. Trwa montaż instalacji elektrycznej, teletechnicznej i sanitarnej. Ponadto kontynuowane są roboty przy wymianie węzła C.O. W części pomieszczeń trwają prace wykończeniowe i malarskie.

wrz2

Aktualizacja, 27.08.2020 r.

Na terenie szkoły kontynuowane są rozbiórki. Zdemontowane zostały grzejniki, framugi  i drzwi wewnętrzne.

wr1

Aktualizacja, 11.08.2020 r.

 Na terenie bydynku Wykonawca robót przystąpił do prac rozbiórkowych koniecznych do przebudowy obiektu i przystowania go do pełnienia nowych funkcji.  

Wrzeszczanska 08 20 12

 

 Aktualizacja, 2.06.2020 r.

W ubiegłym tygodniu podpisano umowę na drugi etap przebudowy budynku przy ul. Wrzeszczańskiej 29, w którym dawniej mieściło się Gimnazjum nr 12. Wykonawcą prac jest Zakład Produkcyjno-Usługowy "ELKOR" Helga Jakielska, który zrealizuje zadanie za niecałe 5,3 mln złotych.

Aktualizacja, 20.04.2020 r.

20 kwietnia poznaliśmy oferty w przetargu. Na realizację zadania zabezpieczono 5,5 mln złotych. Wpłynęło 7 ofert. Najniższa z nich opiewa na ok. 5,3 mln złotych. Oferty są obecnie analizowane.