Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Budowa infrastruktury plażowej przy wejściach na plaże nr 75 oraz 78

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

W ostatnich latach w Gdańsku zainwestowano w cztery nowe toalety na plażach. W tym roku powstaną dwie kolejne zlokalizowane przy wejściach nr 75 i 78. Będą to obiekty parterowe o charakterze całorocznym.

Inwestycja oprócz budynków ogólnodostępnych toalet wraz z infrastrukturą podziemną obejmowała również przebudowę ciągów pieszych umożliwiających dojście zarówno do budynku toalety,  jak i w pobliże plaży osobom niepełnosprawnym.

W parterowych budynkach o pow. ok. 35 m2 mieszczą się dostępne z wydzielonych umywalni dwie kabiny sanitarne przeznaczone dla kobiet i mężczyzn oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz znajdują się stanowiska pryszniców, które na okres zimy będą demontowane. Do nowych toalet dostosowane zostaną również dojścia zarówno do budynków, jak i w pobliże plaży.

Nowe obiekty posiadają takie same parametry, jak te które wybudowano przy wejściach na plażę między Jelitkowem, a Brzeźnem (wejścia nr 46,48,50,63). Obecnie trwa procedura przygotowawcza do ogłoszenia przetargu dla budowy bliźniaczego obiektu przy wejściu nr 60.

Charakterystyczne parametry techniczne każdego z obiektów

  • Powierzchnia zabudowy - 34,50 m2
  • Kubatura - 113,85 m3
  • Wysokość - 3,30 m
  • Powierzchnia całkowita - 34,50 m2
  • Powierzchnia użytkowa - 24,71 m2
  • Wymiary (długość / szerokość) - 6,90 x 5,00 m - wraz z zadaszeniem nad wejściem: 6,90 x 6,90 m     

Wykonawca budynków: Ekoinbud

Koszt realizacji robót: 2,2 mln zł.

Wykonawca sieci: Zuk

Koszt budowy sieci: 698 tys. zł.

Czas realizacji: IX-XII 2019 r. 

 

Jelitkowo 7

Wejście na plażę nr 75 

Wejscie nr 75 3

    

Wejście na plażę nr 78

Wejscie78 04 19 4

Aktualizacja, 5.02.2020 r.

Zakończyła się budowa toalet na plaży przy wejściach 75 i 78. Obecnie procedowane jest pozwolenie na użytkowanie obiektów, w związku z czym toalety nie są jeszcze dostępne.  W najbliższych dniach zakończyć się ma także budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Toalety78 07 20 8

Aktualizacja 27.12.2019 r.

Kontynuowane są prace przy budowie budynków toalet przy wejściach 75 i 78. Wykonywane są izolacje dachów oraz podłączenia instalacji elektrycznej. Aktualnie jest układana i podłączana instalacja sanitarno kanalizacyjna.

Wejscia75 78 12 19 13 1

Aktualizacja 31.10.2019 r.

Rozpoczęto prace przy budowie kolejnych dwóch toalet przy wejściach na plaże. Jedna z nich już ma gotowy szkielet oraz ściany, trwają prace przy pokryciu dachowym. Przy wejściu 78 są prowadzone prace przy wykopie pod fundamenty toalety.

ToaletyJelitkowo 10 19 9

Aktualizacja 24.09.2019 r.

Niebawem rozpocznie się budowa infrastruktury plażowej przy kolejnych dwóch wejściach na plażę. Podpisano umowę na budowę dwóch toalet wraz z prysznicami. Powstaną one do końca roku przy wejściach na plaże nr 75 oraz 78.

Przetarg na realizację zadania wygrała firma Ekoinbud, która za realizację zadania otrzyma ok. 2,2 mln złotych. Osobna umowa została podpisana na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, którą za ponad 697 tys. złotych wykona firma „ZUK”.

Przy wejściach na plażę nr 75 i 78 powstaną parterowe obiekty o charakterze całorocznym. Z uwagi na prowadzone prace i obowiązek zabezpieczenia terenu budowy, w trakcie trwania robót dostęp do poszczególnych wejść na plażę może być utrudniony.Aktualizacja 4.07.2019 r.

Ogłoszono przetarg na budowę dwóch toalet na gdańskich plażach, przy wejściach nr 75 i 78. Pierwszy przetarg został unieważniony ze względu na zbyt wysoką cenę, jaką zaproponowali oferenci.

Nowy przetarg DRMG  dotyczył będzie wyłącznie budowy obiektów. Uzbrojenie i budowa instalacji podziemnych będzie procedowane w osobnym przetargu. Prace przy budowie toalet i uzbrojenia prowadzone będą jednocześnie.

Z uwagi na prowadzone prace i obowiązek zabezpieczenia terenu budowy, w trakcie trwania robót dostęp do poszczególnych wejść na plaże może być utrudniony. Jeśli procedura przetargowa przebiegać będzie bez zakłóceń, prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają do końca roku.