Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Opracowanie projektu krytego lodowiska w Gdańsku

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Podpisaliśmy umowę na opracowanie  projektowej dla budowy całorocznego, krytego lodowiska w Gdańsku, w dzielnicy Ujeścisko – Łostowice.

Nowe kryte lodowisko ma powstać w okolicach szkoły i przedszkola przy al. Pawła Adamowicza oraz pętli Ujeścisko i trasy Nowa Warszawska. Wcześniej została opracowana  koncepcja budowy lodowiska. Do finalizacji został przyjęty III wariant koncepcji, który dostosowany będzie do możliwości miasta i podzielony na 4 etapy realizacyjne.

Wariant ten zakłada etapowanie inwestycji w następującej kolejności realizacji:

- Etap I - hala lodowiska rekreacyjnego z zapleczem szatniowym uwzględniającym wymagania etapu III (wybrany do opracowania dokumentacji projektowej)

- Etap II - budynek basenu,

- Etap III - hala lodowiska treningowego wraz z dodatkowym zapleczem treningowym (siłownie, fitness) oraz zapleczem konferencyjnym i trybunami na 300 osób, nadbudowanymi nad zapleczem szatniowym wykonanym w etapie I,

- Etap IV - hala do curlingu z trybuną na 115 osób, z własnym zapleczem szatniowym i gastronomią oraz pomieszczeniami dla klubów i związków sportowych.

Ponadto zakłada się uwzględnienie w dokumentacji makroniwelacji terenu w postaci kształtowania skarp, nasypów, murów oporowych, budowę ponad 40 miejsc parkingowych, zagospodarowanie  zieleni i innych elementów terenu założonych w koncepcji dla wszystkich czterech etapów inwestycji. Planowany budynek lodowiska będzie miał 3 kondygnacje, a zakładana powierzchnia lodowiska wynosić będzie ponad 2 tys. m kw.

Prace projektowe dla I etapu mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert przewidziano w drugiej połowie czerwca. Koszt przygotowania dokumentacji projektowej dla krytego lodowiska z zapleczem wraz z zagospodarowaniem terenu zostanie sfinansowany ze środków z budżetu Gminy Miasta Gdańska.

 

 Aktualizacja, 13.01.2023 r.

DRMG pozyskało dokumentację projektową dla budowy lodowiska rekreacyjnego z trybunami na 300 osób i zapleczem szatniowym oraz projekt zagospodarowania terenu. Obecnie rwa weryfikacja dokumentacji i uzyskiwanie pozwolenia na budowę. Kolejnym krokiem będzie analiza możliwości źródeł finansowania zewnętrznego.

lodowisko wiz 2

 

Aktualizacja, 6.10.2021 r.

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla pierwszego etapu całorocznego lodowiska. Prace projektowe potrwają rok. Projekt do października 2022 r.  przygotuje biuro TBiARCHITEKCi  Sp. z o.o. 

Aktualizacja, 19.07.2021 r.

Poznaliśmy projektantów zainteresowanych  opracowaniem dokumentacji projektowej dla  pierwszego etapu całorocznego, krytego lodowiska w Gdańsku. Miasto na ten cel przeznaczyło 500 tys. zł. O  wykonanie projektu ubiegają się trzy biura projektowe.

Po opracowaniu koncepcji, przygotowujemy się do opracowania dokumentacji projektowej dla pierwszego etapu tej inwestycji - czyli projektu całorocznego, krytego lodowiska rekreacyjnego z trybunami na 300 osób i zapleczem szatniowym.

16 lipca poznaliśmy oferty zainteresowanych sporządzeniem dokumentacji projektowej:

1.TBiARCHITEKCi  Sp. z o.o. z Gdańska - 197 661  zł

2. MD Polska sp. z o.o. ze  Szczecin - 317 340  zł

3. BBC BEST BUILDING CONSULTANTS Sp. z o.o. Sp. k. z Warszawy - 319 984,51 zł

 

Aktualizacja, 14.06.2021 r.

Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Oferty można składać do 13 lipca. Prace nad projektem mają potrwać 12 miesięcy.

Aktualizacja, 27.05.2021 r.

W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na kryte lodowisko z trybunami i zapleczem szatniowym. Prace nad projektem mają potrwać 12 miesięcy.

Aktualizacja 30.08.2019 r.

13 sierpnia 2019 roku podpisaliśmy umowę na opracowanie koncepcji budowy krytego lodowiska z firmą MD Polska Sp. z o.o. Wykonawca zobowiązał się zakończyć opracowanie koncepcji do końca czerwca 2020 roku.

Aktualizacja, 24.06.2019 r.

24 czerwca poznaliśmy oferty na opracowanie koncepcji budowy krytego lodowiska na Ujeścisku. Koncepcja ma powstać do marca 2020 roku.

Na opracowanie dokumentacji planowano przeznaczyć 200 tys. złotych. W przetargu wpłynęło 5 ofert, z których trzy nie przekroczyły wspomnianej kwoty. Wysokość ceny  stanowić będzie 40 proc.  oceny oferty, a pozostałe 60 proc. to doświadczenie zawodowe autorów koncepcji z poszczególnych branż.

Oferty, które wpłynęły w postępowaniu:

  1. Archimedia Architekci & Inżynierowie – 191 888 zł brutto
  2. "MD Polska” Sp. z o. o. – 189 420 zł brutto
  3. Jacek Szczęsny Archi-CAD Pracownia Architektoniczna – 297 660 zł brutto
  4. TBiARCHITEKCI Sp. z o.o. – 197 800 zł brutto
  5. Schick Architekci   - 529 392 zł brutto

Oferty są obecnie weryfikowane pod względem formalno-prawnym. Przetarg zostanie rozstrzygnięty po zakończeniu weryfikacji