Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Projekt oświetlenia Zbiornika Wileńska w ramach BO 2022

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Zbiornik Wileńska - brakujące oświetlenie" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Staw "Wileńska" już teraz dla wielu mieszkańców stanowi miejsce relaksu i rekreacji. Przychodzą tu ludzie w każdym wieku, samotni i całe rodziny spędzić czas na świeżym powietrzu, pospacerować, pobiegać czy też po prostu posiedzieć i odpocząć. Dzieje się tak praktycznie przez cały rok, o każdej porze dnia. Brakuje oświetlenia na południowym brzegu zbiornika. Ścieżka dla pieszych po tej stronie zbiornika jest całkowicie nieoświetlona, przez co wieczorami i przez znaczną część dnia w okresie jesienno-zimowym poruszanie się tamtym odcinkiem jest niebezpieczne i mało komfortowe. Wniosek ten zakłada instalację oświetlenia na 200-metrowym odcinku ścieżki dla pieszych. Potrzebnych jest około 5-7 lamp/latarni oświetleniowych.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2023 r.

Aktualizacja, 15.06.2022 r.

Umowę na projekt  inwestycji podpisano z firmą Jotel sp.z o.o. Koszt  (wraz z kilkoma innymi zadaniami) wyniesie niecałe 56 tys. złotych. Koniec prac nad dokumentacją określono na grudzień 2022 r.

Aktualizacja, 2.06.2022 r.

W postępowaniu na opracowanie dokumentacji projektowej dla kilku zadań z BO, w tym także elementy tego projektu wpłynęły trzy oferty, które są obecnie analizowane:

  1. Jotel sp.z o.o. - 55 903,50 zł
  2. BPE Biuro Projektów Elektroenergetycznych Łukasz Szokalsk - 84 255,00 zł
  3. Marel Marcin Szczęsny - 92 268,45 zł

Aktualizacja, 26.05.2022 r.

Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla kilku zadań z BO, w tym także elementy tego projektu. Otwarcie ofert planowane jest na 31 maja.  Prace nad dokumentacją mają zakończyć się w grudniu 2022 r.