Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Psi relaks - wybieg dla psów na ul. Wieniawskiego

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

"Psi relaks - wybieg dla psów na ul. Wieniawskiego" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Projekt zakłada powstanie ogólnodostępnego wybiegu dla psów o powierzchni 300 m2, z którego będą korzystać mieszkańcy Siedlec. Zadanie polega na budowie bezpiecznego placu zabaw dla zwierząt w miejscu zaniedbanego terenu, który obecnie pełni rolę nieużytku, dzikiego wysypiska odpadów i miejsca spotkań degustatorów alkoholi. Teren wybiegu zostanie ogrodzony i zamknięty dwoma furtkami. Podłożem będzie warstwa piachu. Do dyspozycji użytkowników będą trzy urządzenia zabawowe typu szałas duży, równoważnia duża, zestaw DOG PARK oraz dwie betonowe toalety (piesuary). Planowane są ławki oraz dwa kosze na odpadki i psie odchody. Na terenie wybiegu rosną niewielkie drzewa, które będą dawały cień w upalne dni i urozmaicą miejsce inwestycji. Lokalizacja planowanego wybiegu znajduje się w niedalekim sąsiedztwie punktu widokowego „Widok Macieja” na Winnej Górze, miejscu coraz liczniej odwiedzanym przez lokalną społeczność. Pamiętajmy, psy wybiegane, to psy szczęśliwe, zdrowe i mniej agresywne.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2023 r.

Aktualizacja, 21.07.2023 r.

Umowę na realizację zadania podpisano z firmą LEHMANN Sp. z o.o. S.K. Koszt prac wyniesie niemal 160 tys. zł. Roboty zakończą się do końca roku.

Aktualizacja, 21.06.2023 r.

Na realizację zadania zabezpieczono w budżecie 142 660,00 zł zł. Wpłynęła jedna oferta, która jest obecnie analizowana.

1. LEHMANN Sp. z o.o. S.K. - 159 838,50 zł

Aktualizacja, 5.06.2023 r.

Ogłoszono przetarg na realizację zadania. Prace mają potrwać 20 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest 21 czerwca.