Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Park Uphagenów - zielone centrum dzielnicy - BO 2022

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Park Uphagenów - zielone centrum dzielnicy - miejsce wypoczynku i aktywizacji seniorów w rejonie ul. Piecewskiej przy stacji BP i przychodni" w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Park Uphagenów - miejsce wypoczynku i aktywizacji seniorów w rejonie ul. Piecewskiej przy stacji BP i Przychodni: ogród deszczowy, ławki, stoły do gry w szachy i warcaby, plac na wyprzedaże osiedlowe Projekt w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego zakłada stworzenie miejsca relaksu i wypoczynku poprzez:
- Budowę ogrodu deszczowego i niecek retencyjnych (obiekty mikroretencji)
- Uporządkowanie i pielęgnacja istniejącej zieleni
- Nasadzenia zieleni niskiej i wysokiej
- Przesadzenia zastanej zieleni
- Założenie trawnika
- Budowę ścieżek spacerowych o nawierzchni przepuszczalnej
- Wyposażenie terenu w elementy małej architektury

Budowa parku jest w trakcie realizacji. Obecnie kończą się prace projektowe. Część środków finansowych pozyskano ze środków Rady Dzielnicy i z ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wygrana tego projektu pozwoli na dołożenie kolejnej "cegiełki" do inwestycji. Dodatkowe środki sprawią, że park w szybszym czasie stanie się jeszcze piękniejszy.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2023 r.