Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Bezpieczny i wygodny dostęp do parku przy Bliźniąt

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Bezpieczny i wygodny dostęp do parku przy Bliźniąt" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego i wygodnego dojścia i dojazdu dla rodziców z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami do zieleńca i placu zabaw przy ul. Bliźniąt, poprzez:
- budowę nowego chodnika wzdłuż posesji Bereniki 97 (połączenie z istniejącymi chodnikami z obu stron),
- powstanie nowych miejsc parkingowych, biologicznie czynnych, wykonanych z tzw. ekokratki, skośnie wzdłuż ulicy Bliźniąt (lustrzane odbicie parkingu istniejącego wzdłuż bloku 1-3-5) z uwzględnieniem miejsca dla osób z niepełnosprawnościami,
- nasadzenia roślinności wzdłuż parkingu i nowego chodnika,
- renowację istniejącej zieleni.

Realizacja zadania jest konieczna w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych (w tym w szczególności rodziców z małymi dziećmi w wózkach, na rowerkach itp)., którzy obecnie, chcąc dojść do zieleńca, poruszają się jezdnią i pozostawiają swoje samochody w miejscach utrudniających widoczność kierowcom.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2023 r.

Aktualizacja, 3.01.2023 r.

Poprzednie postępowanie zostało unieważnione. Ogłoszono nowe postępowanie na opracowanie projektu z terminem otwarcia ofert ustalonym na 4 stycznia. Prace projektowe mają potrwać 25 tygodni od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 12.12.2022 r.

W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która jest obecnie analizowana:

Maxprojekt Mateusz Jezierski - 51 414,00 zł

Aktualizacja, 30.11.2022 r.

Ogłoszono ponownie postępowanie na opracowanie projektu. Oferty można nadsyłać do 5 grudnia. Prace projektowe mają potrwać 25 tygodni od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 9.11.2022 r.

Z uwagi na brak ofert postępowanie zostało unieważnione.

Aktualizacja, 28.10.2022 r.

Ogłoszono ponownie postępowanie na realizację zadania. Otwarcie ofert zaplanowano na 3 listopada. Prace projektowe mają potrwać 25 tygodni od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 24.10.2022 r.

Z uwagi na brak ofert postępowanie zostało unieważnione.

Aktualizacja, 14.10.2022 r.

Ogłoszono ponownie postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania. Prace projektowe mają potrwać 25 tygodni od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 19 października.

Aktualizacja, 22. 06.2022 r.

W postępowaniu nie złożono żadnej oferty. Postępowanie unieważniono. W najbliższym czasie zostanie powtórzone.

Aktualizacja, 9.06.2022 r.

Ogłoszono postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej (wraz z kilkoma innymi zadaniami z BO). Oferty można składać do 15 czerwca. Projekt ma być gotowy w grudniu 2022 r.