Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Świetliki Opływu Motławy - instalacja latarni - BO 2022

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Świetliki Opływu Motławy - instalacja latarni"  w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Przez ponad 6 miesięcy w roku w Polsce w godzinach popołudniowych jest mrok. Teren Opływu Motławy to jedyny publiczny teren zieleni w dzielnicy Olszynka i ważny pieszy ciąg komunikacyjny, którym dzieci chodzą do szkoły a mieszkańcy przedostają się do i z Śródmieścia. Teren ten służy rekreacji, zajęciom sportowym i spacerom z czworonogami. Obecnie wieczorami jest tam bardzo ciemno, co znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa oraz ogranicza dostęp do tego terenu w okresie jesienno-zimowym. W ramach projektu planuje się instalację 20 latarni w pięciu wybranych lokalizacjach. Lampy będą miały za zadanie doświetlić ciąg pieszy wzdłuż Opływu po stronie Olszynki. Zakłada się, ze lampy będą oświetlać chodniki ukierunkowanym światłem punktowym i będą czasowo wyłączane np. pomiędzy 23-5 rano w celu ochrony bogatej bioróżnorodności kanału Opływu Motławy (m.in. miejsca lęgowe ptaków i żab). Montaż latarni z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności terenu Opływu Motławy.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2023 r.

Aktualizacja, 10.10.2022 r.

Umowę na opracowanie projektu (wraz z innym projektem BO) podpisano z firmą Marel Marcin Szczęsny. Koszt to niecałe 69 tys. złotych. Projekt powstanie do końca kwietnia.

Aktualizacja, 22.09.2022 r.

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, które są obecnie analizowane:

  1. Marel Marcin Szczęsny - 68 892,30 zł
  2. Jotel sp. z o.o. - 105 165,00 zł

Aktualizacja, 16.09.2022 r.

Ogłoszono postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania. Prace projektowe mają zakończyć się w kwietniu 2023 r. Oferty można nadsyłać do 21 września.