Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Odbudowa historycznego pomostu nad Stawem Łabędzim w Parku Oliwskim - BO 2022

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Odbudowa historycznego pomostu nad Stawem Łabędzim w Parku Oliwskim"  w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Pomysł na odbudowę pomostu powstał przez chęć tchnięcia nowego życia w nieco zapomniany, zachodni brzeg stawu melioracyjnego (Stawu Łabędziego). Obecnie miejsce to jest raczej omijane przez spacerowiczów, przez brak interesujących obiektów i zarośnięte dzikie ścieżki. Złożony projekt Budżetu Obywatelskiego zakłada odbudowę historycznego drewnianego pomostu nad Stawem Łabędzim (zwanym też Stawem Złotych Rybek) w Parku Oliwskim. Oryginalny pomost wyposażony był w dwie ławki, naraz mogło znajdować się na nim kilka osób. Pozwalał na relaks i spokój nieopodal gwarnych alejek Parku. Był nieodłącznym elementem kilku oliwskich pocztówek z początku XX wieku. Mimo ponad stu lat, krajobraz widziany z miejsca dawnego pomostu pozostał taki sam. Odbudowany sześciokątny pomost byłby kolejnym elementem rekreacyjnym wielkiego skarbu Miasta Gdańska, jakim jest Park Oliwski oraz nadałby nową jakość temu niedocenianemu fragmentowi Parku.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2023 r.

Labedzi Staw Park Oliwski 22 02 23 8

Aktualizacja, 26.10.2022 r.

Projekt opracuje P.H.U. Taros Tadeusz Rostkowski . Koszt projektu to niecałe 30 tys. złotych.

Aktualizacja, 20.10.2022 r.

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, które są obecnie analizowane:

  1. P.H.U. Taros Tadeusz Rostkowski - 29 520,00 zł
  2. Zakład Usług Technicznych Tycjan Kołodziejczyk - 33 210,00 zł

Aktualizacja, 13.10.2022 r.

Poprzednie postępowanie zostało unieważnione. Ogłoszono nowy przetarg z otarciem ofert zaplanowanym na 18 października. Prace nad projektem mają potrwać 8 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 26.09.2022 r.

W postępowaniu na projekt wpłynęła jedna oferta:

  1. Zakład Usług Technicznych Tycjan Kołodziejczyk - 76 875,00 zł

Oferta jest obecnie analizowana.

Aktualizacja, 16.09.2022 r.

Ogłoszono postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej. Prace  projektowe potrwają 8 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert przewidziano 22 września.