Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Gdańskiej

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. "Bezpieczna droga rowerem ul. Gdańską od ul. Łozy do wjazdu Biedronka" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Celem projektu jest stworzenie bezpiecznej drogi dla użytkowników rowerów wzdłuż ulicy Gdańskiej od skrzyżowania z ul. Łozy do Biedronki. Od wielu lat na marnej jakości chodniku wzdłuż ul.Gdańskiej odnotowuje się wzmożony ruch pieszych udających się do sklepów Lidl i Biedronka, między którymi codziennie przejeżdżają dziesiątki rowerzystów z dzielnicy Brzeźno, którzy aby wydostać się z osiedla (Łozy/Dunikowskiego/Broniewskiego) nie mają innej alternatywy jak jazda po chodniku albo wąskiej, mocno ruchliwej ul. Gdańskiej. Ścieżka będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej zgodnie ze standardami miejskimi. Wyznaczenie ścieżki rowerowej wpłynie na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy teraz korzystają ze wspólnego chodnika.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2023 r.

Gdanska sciezka rowerowa 25 05 22 11

Aktualizacja, 22.06.2023 r.

Podpisano umowę na rozszerzony zakres dokumentacji, uwzględniając zadania BO 2022 i BO 2023. Projekt opracuje MG INVENT Mariusz Gruchała. Koszt opracowania to niecałe 92 tys. złotych. Projekt ma być gotowy w czerwcu 2024 r.

Aktualizacja, 14.06.2023 r.

Uznaliśmy, że aby mieszkańcy jak najszybciej zyskali nową i  spójną infrastrukturę rowerową, przygotowując tę inwestycję należy podejść do realizacji kompleksowo.  W maju 2023 r.  za porozumieniem stron odstąpiono od umowy z biurem projektowym, które zajmowało się opracowaniem projektu BO 2022 dla infrastruktury rowerowej na ul. Gdańskiej. W trakcie przygotowania dokumentacji, w porozumieniu m.in. z Pełnomocnikiem Prezydenta Gdańska ds. Rowerowych, jak i wnioskodawcą projektu BO,  okazało się, że ze względów technicznych i finansowych odcinki wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego z edycji 2022 i 2023 należy zaprojektować i zrealizować w ramach jednego zadania inwestycyjnego oraz rozszerzyć o dodatkowe elementy finansowane ze środków budżetu miasta. To rozwiązanie będzie  bardziej ekonomiczne i z większą korzyścią dla mieszkańców.

Miasto przeznaczyło na ten cel dodatkowe pieniądze, aby rozbudować projekt. Ogłoszono kolejne postępowanie, które objęło cały zakres planowanego zadania, czyli wydzielonej drogi rowerowej wzdłuż ul. Gdańskiej, od ul. Łozy do ul. Uczniowskiej. Ponadto w zleceniu pojawią się inne elementy, m.in.  zaprojektowanie zjazdu z przejazdu rowerowego na chodnik (przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z Uczniowską) i przejścia dla pieszych przez ulicę Gdańską w rejonie marketu.

Prace projektowe mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy. W postępowaniu na projekt całego zakresu wpłynęły cztery oferty, które obecnie analizowane są pod względem formalno-prawnym.

  1. Mg invent Mariusz Gruchała - 91 635,00 zł
  2. Neret S.C. Maciej Waniewski i Jadwiga Zdroik - 102 459,00 zł
  3. Biuro Projektów Drogowych Remigiusz Krzykwa - 122 385,00 zł
  4. Nevora Projekt Łukasz Dawidowsk - 134 070,00 zł

Aktualizacja, 20.10.2022 r.

W postępowaniu wpłynęła jedna oferta - Nevora Projekt Łukasz Dawidowski, a wskazany koszt ( wraz z projektem remontu fragmentu jezdni na ul. Hebanowskiego)  to 124 722,00 zł. Z firmą tą podpisano umowę. Termin opracowania to kwiecień 2023 r.

 Aktualizacja, 22.09.2022 r.

Ogłoszono ponownie postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej. Otwarcie ofert zaplanowano na 27 września. Prace projektowe mają potrwać 26 tygodni od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 22. 06.2022 r.

W postępowaniu nie złożono żadnej oferty. Postępowanie unieważniono. W najbliższym czasie zostanie powtórzone.

Aktualizacja, 9.06.2022 r.

Ogłoszono postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej (wraz z kilkoma innymi zadaniami z BO). Oferty można składać do 15 czerwca. Projekt ma być gotowy w grudniu 2022 r.