Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Umowa na projekt fontanny na skwerze przy Parku Brzeźnieńskim

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Fontanna wodna na skwerze przy Parku Brzeźnieńskim - BO 2021

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. Fontanna wodna na skwerze przy Parku Brzeźnieńskim w ramach BO 2021.

Wniosek zakłada zaprojektowanie i wybudowanie klasycznej fontanny wodnej wraz z obrzeżem w kształcie koła oraz oświetleniem na skwerze tuż przy pętli tramwajowej w Brzeźnie. Fontanna kompozycyjnie wpisze się w otaczającą zabudowę, umili czas spacerującym mieszkańców i turystom. Jest to najlepsza lokalizacja do powstania pierwszej fontanny w Brzeźnie.

Powstanie fontanny w centralnym punkcie Brzeźna, w otoczeniu pobliskiego Domu Zdrojowego oraz zabytkowego Parku im.Haffnera, pergoli, drzew, ławek zapewni możliwość atrakcyjnego spędzania czasu dla różnych grup społeczności Brzeźna. Stanie się miejscem spotkań dla wszystkich mieszkańców i charakterystycznym punktem na mapie Brzeźna.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Widok przed rozpoczęciem realizacji zadania:

ParkBrzeznienski 03 01 22 11

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2022 r.

Aktualizacja, 4.02.2022 r.

Umowę na opracowanie projektu fontanny podpisano z firmą ARKON ATELIER Sp. z o.o. Prace projektowe potrwają do października 2022 r. Koszt dokumentacji to niecałe 31 tys. złotych.

Aktualizacja, 14.01.2021 r.

W postępowaniu złożono jedną ofertę, która jest obecnie analizowana:

Arkon Atelier sp. z o.o - 30 750,00 zł

Aktualizacja, 3.01.2022 r.

Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe dotyczące opracowania projektowej dla zadania. Oferty można składać do 10 stycznia. Prace nad opracowaniem dokumentacji mają potrwać 9 miesięcy od daty podpisania umowy.

Aktualizacja, 6.08.2021 r.

DRMG wystąpiła o niezbędne wytyczne do projektowania do kompetentnych jednostek miejskich. Na ich bazie zostanie przygotowane postępowanie zamówień publicznych na opracowanie dokumentacji projektowej dla fontanny.

Aktualizacja, 16.07.2021 r.

Zadanie zostało przekazane do realizacji przez DRMG. Pierwotnie jednostką realizującą inwestycję miały być Gdańskie Wody.