Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - BO 2021. W przygotowaniu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Projekt zakłada zaprojektowanie i wybudowanie klasycznej fontanny wodnej wraz z obrzeżem w kształcie koła oraz oświetleniem na skwerze tuż przy pętli tramwajowej w Brzeźnie. Fontanna kompozycyjnie wpisze się wotaczającą zabudowę, umili czas spacerującym mieszkańców i turystom. Jest to najlepsza lokalizacja do powstania pierwszej fontanny w Brzeźnie.

Powstanie fontanny w centralnym punkcie Brzeźna, w otoczeniu pobliskiego Domu Zdrojowego oraz zabytkowego Parku im.Haffnera, pergoli, drzew, ławek zapewni możliwość atrakcyjnego spędzania czasu dlaróżnych grup społeczności Brzeźna. Stanie się miejscem spotkań dla wszystkich mieszkańców i charakterystycznym punktem na mapie Brzeźna.

Szczegółowy zakres zadania poznamy po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dodatkowo, zakresy realizacji wniosków będą konsultowane i uzgadniane z wnioskodawcami na poszczególnych etapach realizacji.

Cykl realizacji wniosku jest dwuletni i powinien zakończyć się w grudniu 2022 r.

 

Aktualizacja, 6.08.2021 r.

DRMG wystąpiła o niezbędne wytyczne do projektowania do kompetentnych jednostek miejskich. Na ich bazie zostanie przygotowane postępowanie zamówień publicznych na opracowanie dokumentacji projektowej dla fontanny.

Aktualizacja, 16.07.2021 r.

Zadanie zostało przekazane do realizacji przez DRMG. Pierwotnie jednostką realizującą inwestycję miały być Gdańskie Wody.

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. Międzypokoleniowe aktywne, czynne i bierne wypoczywanie na tętniącej kwiatami polanie w ramach BO 2021.

Przygotowujemy się do realizacji zadania polegającego na budowie kortu tenisowego przy SP 92 w ramach BO 2021.

Przygotowujemy się do realizacji zadania polegającego na zagospodarowaniu zieleni na terenie kompleksu sportowego w ramach BO 2021.

Przygotowujemy się do realizacji zadania polegającego na zagospodarowaniu terenu na potrzeby sportowo-rekreacyjne na Wyspie Sobieszewskiej w ramach BO 2021.

Przygotowujemy się do realizacji zadania pn. Sobótkowa Polana - Leśny plac zabaw, strefa relaksu i tańca na wolnym powietrzu. Miejsce spotkań - Etap II w ramach BO 2021.