Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - BO 2019 w przygotowaniu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Przygotowujemy się do realizacji zadania polegającego na budowie nowej drogi osiedlowej ( I etap - 200 mb) spełniającej wymogi drogi pożarowej dla zespołu budynków mieszkalnych od numeru 126 do numeru 94 - tj. wjazdu przy Szkole Podstawowej nr 14 do wyjazdu na ul. Malczewskiego- wg koncepcji architektonicznej arch. Jacka Kowalczuka.

W ramach tego zadania będzie wykonanie jezdni, ciągu pieszo-jezdnego, zjazdów i chodników z kostki i płytek betonowych, zjazdu z kostki kamiennej a także utwardzeń terenu z płyt betonowych ażurowych obsianych trawą, remont nawierzchni z płyt betonowych typu YOMB oraz wykonania trawników. Należy dokonać demontażu słupków zabezpieczających betonowych i stalowych, poręczy stalowych, oznakowania pionowego, placu zabaw, ławki poza placem zabaw i przestawienie kosza na śmieci. Woda opadowa będzie odprowadzana do wpustów deszczowych oraz ogrodów deszczowych.

 Przygotowujemy się do rozpoczęcia realizacji zadania pn. "Mini skwer Zimna" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

 

Przygotowujemy się do rewitalizacji terenu w okolicy przystanku autobusowego i pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Krasickiego wypięknieje i stanie się bardziej przyjazny dla pieszych i osób niepełnosprawnych.

 

W związku z rozpoczęciem przez urząd Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków procedury wpisania Parku Steffensów do rejestru zabytków prace nad realizacją zadania pn. "Park Steffensów OD-NOWA" w ramach BO 2019 zostały wstrzymane.

 

Przygotowujemy się do realizacji zadania związanego z budową Skatepark Jar Wilanowska - etap I